Інтерньюз-Україна презентує результати дослідження законопроєктів “Про медіа” та “Про дезінформацію” у Львові
12 лютого 2020
12.02.2020

О 14:00, в понеділок, 17 лютого 2020 року у Львові відбудеться дискусія щодо регулювання інтернету в Україні через призму дослідження двох резонансних законодавчих ініціатив – “Про медіа” та “Про дезінформацію”. Під час дискусії експерти ГО “Інтерньюз-Україна” представлять методологію Індексу регулювання онлайн-простору та перші висновки дослідження.

Де: конференц-зала гостинного двору “Архистратиг”, м. Львів, вул. Винниченка, 20а

Коли: понеділок, 17 лютого 2020 року, 14:00-15:00

У обговоренні візьмуть участь:

  • Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”,
  • Павло Моісеєв, директор з правових питань ГО “Інтерньюз-Україна”,
  • Тарас Яценко, співзасновник медіа-хабу "Твоє місто"

Чи потрібно регулювати онлайн-простір чи він повинен залишатися вільним від будь-яких державних впливів? Чи можна боротися з дезінформацією через регуляції чи журналісти самостійно повинні знайти способи протидії пропаганді? Чи має право користувач поширювати будь-який контент в інтернеті? Ці всі питання стають актуальними з новими законодавчими ініціативи Верховної Ради України. Аби визначити позитивні та негативні впливи таких ініціатив уряду, команда ГО “Інтерньюз-Україна” розробила Індекс регулювання онлайн-простору як інструмент дослідження законодавства на тему інтернету. Першими двома документами, які експерти оцінювали за методологією Індексу, стали проєкт закону “Про медіа” та розроблений Міністерством культури молоді та спорту про протидію дезінформації.

Під час презентації учасники обговорять виклики для розвитку вільного інтернету в Україні, висновки першого оцінювання за методологією Індексу та ймовірність схвалення двох законопроектів в Парламенті.

Реєстрація на подію доступна за посиланням.

Трансляцію ток-шоу можна буде переглянути наживо на сайті Tvoemisto.tv, фейсбук-сторінці медіа-хабу, а також YouTube-каналі. Початок трансляції — орієнтовно о 14:00.

Свої запитання та коментарі по темі можна залишати на Фейсбук-сторінці під цим анонсом, під анонсом на сайті або під час самої трансляції.

Проєкт «Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України» є компонентом «Медійної програми в Україні спрямованої на розвиток медійного сектору, зміцнення медійних інституцій, а також поліпшення практики цифрової безпеки серед журналістів та медійних організацій», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Інтерньюс».