Говоримо про розвиток вільного інтернету: анонс спільної робочої зустрічі в рамках проекту “Зелена книга”
25 липня 2019
25.07.2019

У четвер, 1 серпня, о 16:00 у ГО “Інтерньюз-Україна” за адресою Ризька, 15 відбудеться спільна робоча зустріч представників громадянського суспільства, ІТ-сектору та державних органів в рамках адвокаційного проекту “Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень”.

До участі в дискусії запрошені представники з Інституту розвитку регіональної преси, Інституту масової інформації, Stopfake, ЦЕДЕМ, IMS, Лабораторії цифрової безпеки, The Influencer Platform, Hostmaster, Telas, Інтернет асоціації України, а також представники СБУ, НКРЗІ, Держагентства з питань електронного урядування, Кіберполіції.

Мета робочої зустрічі – побачити розбіжності та точки перетину у поглядах стейкхолдерів та сформувати спільний погляд на питанням управління інтернету та захисту прав користувачів.

Зустріч відбудеться у форматі дискусії щодо ключових відмінностей та схожостей в ключових питаннях правовідносини в онлайні між представниками урядових інституцій, неурядових організацій та IT-сектору. Дискусія пройде відповідно до правил Chatham House, зміст дискусії можна оприлюднювати, однак імена учасників – ні.

Орієнтовні питання до обговорення:

  • Що об’єднує представників урядового та неурядового секторів, а також IT-галузь у реалізації цілей, які стоять перед кожною з груп?
  • Де є точки дотику між групами стейкходерів у формуванні спільного погляду на правовідносини в онлайні?
  • У чому ключові відмінності в позиціях стейкхолдерів щодо правовідносин в онлайні та функціонування інтернету?
  • Де є межі регулювання онлайн-сфери, що відповідатимуть інтересам усіх стейкхолдерів?
  • Якою є найкраща модель співпраці між стейкхолдерами у виробленні політики щодо Інтернету? У чому може бути мотивація кожної зі сторін?

Модератори зустрічі: Віталій Мороз, Інтерньюз-Україна, та Юлія Каздобіна, співзасновниця УФБС.

Контактна особа: Катерина Куницька, kkunytska@internews.ua

ГО “Інтерньюз-Україна” у партнерстві з УФБС розпочали проект, що ставить за мету написання “Зеленої книги” у квітні 2019 року. Проект має на меті покращити якість розробки нових законодавчих ініціатив в Україні у тематиках інтернету та інформаційного простору.

Детальніше про результати робочих зустрічей з представниками громадянського суспільства та урядовців читайте на нашому сайті.

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».