Чи може Facebook бути ефективним у протидії мови ненависті та дезінформації? – анонс круглого столу
27 червня 2019
27.06.2019

У вівторок 02 липня 2019 року о 14:00 у прес-центрі “Укрінформ” (Зала 2) відбудеться круглий стіл “Чи може Facebook бути ефективним щодо протидії мови ненависті та дезінформації? Прозорість алгоритмів та інтереси користувачів”.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, ГО “Інтерньюз-Україна”

Учасники: Дмитро Золотухін, заступник Міністра інформаційної політики; Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”, Ігор Розкладай, юрист ЦЕДЕМ, медіа-експерти, урядові спеціалісти, представники приватного сектору та громадянського суспільства.

Компанія Facebook є приватною інституцією й насамперед звітує перед своїми акціонерами. Разом з тим, Facebook задає правила функціонування публічного простору, адже у цій соцмережі взаємодіє більш як 2,7 мільярди користувачів у всьому світі, Фейсбук має значний вплив на суспільне життя й України. Ще кілька років тому компанія позиціонувала себе як технічна платформа, що не відповідає за контент користувачів, однак після скандалу з Cambridge Analytica, керівництво взяло на себе відповідальність за взаємодії у соціальній мережі. Одними з найбільш гострих питань для більш як 12 мільйонів користувачів з України є політика публікації та видалення контенту. Також – поширення мови ненависті, що веде до поляризації суспільства, використання Фейсбуку як майданчика для дезінформації та гібридної війни – це ті виклики, на які громадянське суспільство, держава та адміністрація Фейсбуку повинні шукати спільні рішення.

  • Чи можуть користувачі чи держава впливати на політику Фейсбуку (алгоритми публікацій, політика користування)?
  • Що робити українським користувачам у випадках видалення контенту чи блокування?
  • Як розуміти політику Фейсбуку щодо мови ненависті та іншого загрозливого контенту та чи є вона ефективною напередодні виборів?
  • Чи дієвими є кроки технологічних компаній у боротьбі з дезінформації та гібридною війною?
  • Чи потрібні Україні законодавчі ініціативи, що обумовлять функціонування соцмереж?

Під час круглого столу заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін розповість про досвід комунікації міністерства з адміністрацією Фейсбук і окреслить найбільш проблематичні виклики для державних інституцій. У свою чергу юрист ЦЕДЕМ Ігор Розкладай розкаже про можливості взаємодії громадянського суспільства з компанією Facebook, а керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз дасть контекст дискусій в ЄС щодо регуляцій технологічних компаній.

Під час круглого столу медіа-експерти, урядові спеціалісти та представники громадянського суспільства обговорять права користувачів, чи є ефективними механізми боротьби з мовою ненависті, подоланні поляризації суспільства напередодні виборів та поширення дезінформації в онлайн-просторі, чи потрібні і чи можливі регуляції діяльності технологічних компаній, таких як Фейсбук на національному рівні.

Акредитація для ЗМІ та учасників – anna@ukrinform.com

Трансляція круглого столу буде доступна за посиланням: https://youtu.be/aWVmHLPiT2A

Захід відбудеться за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.