Дозволити блокувати сайти з інформацією, яку суд визнав наклепом. Новий законопроект в Росії

Документом пропонується, щоб дані для блокування сайтів російському регулятору Роскомнагляду передавала служба судових приставів. Вони повинні будуть робити це, коли закінчиться термін виконання судового рішення про видалення інформації.

Зараз в Росії суд або судові пристави не можуть вимагати блокування такої інформації.  Пристави можуть тільки періодично штрафувати відповідача за невиконання рішення про видалення даних.

Депутати повинні спочатку розглянути законопроект попередньо, потім – на трьох читаннях, перш ніж його можуть схвалити Рада Федерації РФ і президент.

Як відомо, в лютому Роскомнадзор хотів блокувати сайт YouTube за позовом російського бізнесмена Олега Дерипаски, який заявляв, що його честь і гідність спаплюжено. Від відеохостингу вимагали видалити ролик із розслідуванням російського опозиціонера Олексія Навального про бізнесмена і його зв’язок зі співробітницею ескорт-агентства Настею Рибкою. Бізнесмен подав на дівчину в суд, який визнав, що ЗМІ, які писали про розслідування, зобов’язані видалити фотографії, відео та «іншу особисту інформацію» про пана Дерипаску.

До реєстру забороненої інформації потрапило також саме розслідування на сайті Навального і ролик на YouTube. Після цього сайт опозиціонера виявився заблокованим у Росії. Олексій Навальний подав у суд на Роскомнагляд за вимогу видалити ці дані.

Нагадаємо, в листопаді в Росії набув чинності закон про заборону анонімайзерів та VPN-сервісів. Ті сервіси, які протягом 3 днів не закриють доступ до сайтів, заборонених Роскомнаглядом, будуть самі заблоковані. Шукають порушників відомства ФСБ і МВС.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.