Досудове розслідування у справі блогера-пропагандиста з Житомира завершене. Далі – суд

Слідчі Управління СБУ в Житомирській області завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно місцевого блогера-журналіста, який на замовлення російських кураторів готував та поширював антиукраїнські матеріали, – повідомляє Перший житомирський інформаційний канал.

на фото – житомирський блогер Муравицький

Правоохоронці встановили, що у своїх матеріалах блогер обґрунтовував законність зміни меж території і державного кордону України, «справедливість» анексії Криму Росією, створення терористичних псевдодержавних утворень на сході України, аргументував необхідність незаконного приєднання окремих регіонів нашої держави до інших країн, поширював інформацію щодо збору коштів та матеріального забезпечення так званих «ополченців Донбасу».

Статті Муравицького на сайті “News Front”

Співробітники спецслужби затримали блогера у серпні поточного року. Під час санкціонованих обшуків за місцем реєстрації і проживання зловмисника вилучили комп’ютерну техніку з доказами підготовки блогером маніпулятивних публікацій та електронне листування з російськими кураторами, оригінали та копії укладених із державними інформаційними агентствами РФ угод на підготовку замовних антиукраїнських матеріалів.

Статті Муравицього на сайті “Украина.ру”

Наразі обвинувачений утримується під вартою.

Під час досудового слідства було проведено майже три десятки лінгвістичних, судово-психологічних і авторознавчих експертиз, результати яких долучені слідчими СБУ до справи як докази. Висновками експертів підтверджено наявність у публікаціях блогера прийомів психологічного маніпулювання свідомістю читачів. Підготовлені тексти також містять публічні заклики до вчинення незаконних дій до зміни меж території України, можуть спричинити розпалювання національної ворожнечі всередині країни та сусідніми дружніми державами.

Статті про Муравицького в “Политнавигаторе” після його затримання

Слідчими УСБУ в Житомирській області складено обвинувальний акт стосовно блогера у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 161 та ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

25 вересня 2017 року обвинувальний акт затверджено прокуратурою Житомирської області.

Ким є затриманий Муравицький

Василь Муравицький народився в Житомирі у 1984 році. Освіту редактора-філолога він отримав у Житомирському держуніверситеті Франка, а вже за рік, у 2011 році став головним редактором комсомольської газети “Нова хвиля”.

6 років тому Муравицький навіть переміг у конкурсі “Журналіст року” у номінації “Кращий журналіст друкованих та електронних ЗМІ Житомира”.

Красномовно про інтереси “філософа за покликанням”, як він сам себе називає, говорить його сторінка у Facebook. Найчастіше блогер критикував українську владу, іноді вихваляв геніальність скандального редактора “Страна.ua” Ігора Гужви.

Дописи чоловіка читала понад тисяча прихильників у соцмережі.

У підписках Муравицького можна зустріти такі одіозні групи, як “Антимайдан”, “Антивоенный фронт Украины”, “Суть времени – УССР 2.0” та інші.

З документів, вилучених СБУ, стало відомо, що на початку “кар’єри” російські куратори платили Муравицькому:

  1. За коментар на півсторінки, тобто короткий опис ситуації, 2100 рублів (708 гривень за курсом 2014 року);
  2. За  аналітику на 2 сторінки, тобто глибокий аналіз публікацій та тем, 4300 рублів (1451 гривня за курсом 2014 року);
  3. За думку на 2 сторінки, тобто розгорнуту оцінку ситуації, також 4300 рублів (1451 гривня за курсом 2014 року).

У контракті також зазначено, що за 2015 рік Муравицький мав отримати не більше 250 тисяч рублів, або 91,6 тис гривень (7630 на місяць) за курсом того року.

Нагадаємо, у серпні експертиза статей Муравицього показала, що вони 1) маніпулюють свідомістю читача; 2) підбурюють до вчинків, що загрожують суверенітету країни; 3) містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни та з сусідніми дружніми державами.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.