Дослідження ІВМ: скільки бізнесу коштує витік даних

Один випадок витоку даних коштує бізнесу 3,92 млн доларів. За останні п’ять років вартість втрати даних зросла на 12%. А найбільш небезпечними кібератаки є для компаній зі штатом менше, ніж 500 співробітників. Такі дані щорічного звіту IBM Security.

Фото з відкритих джерел

Компанії, у яких працюють до півтисячі працівників, на втраті даних втрачають до двох з половиною мільйонів доларів, що суттєво впливає на бізнес, йдеться у звіті. За інформацією IBM Security зросла кількість витоків, під час яких викрадають понад мільйон записів. Це так звані “мега-зломи”, що спричиняють суттєві втрати для компаній. 

Вартість витоку даних залежить і від сфери, у якій працює компанія. Так, у охороні здоров’я дані найдорожчі, а через злам бізнес втратить у середньому 6,5 мільйонів доларів.  Фінанси та фармацевтичний ринок також втрачають значно більше у разі кібератаки. 

Відповідно до звіту, збитки від хакерської атаки та втрати інформації можна порахувати не одразу. У перший рік після зламу припадає 67% витрат, у другий – 22%, ще згодом – 11%. Загалом на виявлення зламу та об’єму втрачених даних компанія витрачає 279 днів. 

IBM Security радить бізнесу ретельно тестувати план дій на випадок кібератаки та мати у штаті команду швидкого реагування. Це зекономить компанії у середньому до півтора мільйона доларів. 

Нагадаємо, Еліот Гіґґінс, засновник дослідницької міжнародної групи журналістів Bellingcat заявив, що за кібератаками на пошти співробітників найімовірніше стоїть Росія. Bellingcat повідомили, що хакерські атаки здійснювалися на сервіс веб-пошти ProtonMail. Сервіс є найбільш захищеним, оскільки листування між користувачами у ньому завжди автоматично шифрується. Співробітники використовують ProtonMail для безпеки листування. Наразі група Bellingcat розслідує отруєння колишнього співробітника ГРУ Скрипаля та його дочки у Солсбері та причетність Росії до катастрофи рейсу MH17 на Донбасі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.