Доктрина інформаційної безпеки: держава більше слідкуватиме за Інтернетом

Президент Петро Порошенко 25 лютого підписав Указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони “Про Доктрину інформаційної безпеки України”.

Тепер Міністерство інформаційної політики та СБУ будуть зобов’язані моніторити Інтернет.

Задля протидії руйнівному інформаційному впливу Росії в умовах розв'язаної нею гібридної війни затвердив Доктрину інформ…

Опубліковано Петром Порошенком 25 лютого 2017 р.

Гібридна війна Росії вказана головною причиною прийняття Доктрини: “Комплексний характер актуальних загроз національній безпеці в інформаційній сфері потребує визначення інноваційних підходів до формування системи захисту та розвитку інформаційного простору в умовах глобалізації та вільного обігу інформації”.

Одними з головних пріоритетів держави в забезпеченні інформаційної безпеки вказані:

  • законодавче врегулювання механізму виявлення, фіксації, блокування та видалення з інформаційного простору держави, зокрема з українського сегмента мережі Інтернет, інформації, яка загрожує життю, здоров’ю громадян України, пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом або порушення територіальної цілісності України;
  • повне покриття території України цифровим та інтернет-мовленням замість аналогового і надання рівних можливостей доступу кожному громадянину до інформаційних ресурсів мережі Інтернет;

Міністерство інформаційної політики повинно буде організувати процес моніторингу ЗМІ та Інтернету, щоб виявити заборонену до поширення в Україні інформації. Мінстерство інформполітики також здійснюватиме моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері. За реалізацію Доктрини в Міністерстві інформаційної політики відповідатиме Дмитро Золотухін, якого 21 лютого призначили заступником міністра інформаційної політики.

В Доктрині визначено, що Служба безпеки України буде здійснювати моніторинг спеціальними методами і способами вітчизняних та іноземних засобів масової інформації та мережі Інтернет з метою виявлення загроз національній безпеці України в інформаційній сфері.

Виконання положень інформаційної політики держави також забезпечуватимуть Кабінет міністрів, МЗС, Міноборони, Мінкультури Національний інститут стратегічних досліджень та деякі інші державні органи.

Петро Порошенко 18 лютого ввів інше рішення РНБО, яке стосувалося Інтернету. Зокрема, президент доручив Кабінету міністрів розробити законопроекти, які б давали можливість владі блокувати веб-ресурси, а силовим органам більше повноважень для отримання інформації від Інтернет-провайдерів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.