Для отримання візи США необхідно буде надавати дані соцмереж

З 31 травня запрацювали нові правила отримання американської візи, які запровадив Держдепартамент США. Відтепер майже всі претенденти на отримання американської візи повинні будуть надавати інформацію про свої акаунти у соціальних мережах, адреси електронних пошт та номери телефонів за останні п’ять років.

Фото з відкритих джерел

Як пише The New York Times, така інформація з облікового запису надасть доступ до фотографій, місцезнаходжень, дати народження та інших персональних даних, які часто поширюються в соціальних мережах.

У Держдепартаменті оцінили, що нові правила вплинуть на 14,7 мільйонів осіб щорічно. Вперше ці нововведення адміністрація Трампа запропонувала у березні 2018 року. За адміністрації Обами кандидати на отримання візи добровільно вирішували надавати інформацію про соцмережі чи ні.

Нововведення стосуватимуться більшості видів віз – студентських, робочих, туристичних. Виняток буде зроблено для представників офіційних делегацій та дипломатів.

“Ми постійно працюємо над тим, щоб знайти механізми для вдосконалення нашого процесу перевірки безпеки, щоб захистити громадян США та підтримуємо законні поїздки до Сполучених Штатів Америки”, – йдеться у повідомленні Держдепу.

Американський союз громадянських свобод вже розкритикував нові правила отримання візи до США, оскільки вважає, що є сумніви стосовно того, наскільки ця інформація є важливою для безпеки та викликає стурбованість щодо порушення конфіденційності.

Критики нових правил також наголошують – Держдепартамент не пояснив як саме використовуватиме цю інформацію, окрім як при наданні чи відмові у візі. Більше того, вимога надавати інформацію про свої соціальні мережі змусить користувачів самоцензурувати себе у мережі.

Держдепартамент США також повідомив, що особи, які надаватимуть неправдиву інформацію про соцмережі чи брехатимуть при отриманні візи зіткнуться з серйозними наслідками.

Нагадаємо, 16 травня президент США Дональд Трамп ввів національний надзвичайний стан у сфері комунікацій, аби захистити американські комп’ютерні мережі від “іноземних ворогів”. Одразу після підписання указу Міністерство торгівлі США додало до “чорного списку” китайську компанію Huawei, яка є найбільшим виробником телекомунікаційного обладнання у світі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.