Данія планує регулювати блогерів з великою кількістю підписників

У Данії почали обговорювати питання регулювання публікацій відомих блогерів у соцмережах після того, як зірка Instagram опублікувала допис про самогубство.

Фото Ólafur Steinar Rye Gestsson/Ritzau Scanpix:  міністр у справах дітей та освіти Перніл Розенкранц-Тейл

Блогерка Фі Лаусен (Fie Laursen), у якої 336 тисяч підписників у Instagram, опублікувала допис про самогубство, який зібрав 30 тисяч лайків та 8 тисяч коментарів. Сім’я Лаусен змогла видалити допис лише через декілька днів та повідомила – Фі після спроби самогубства у лікарні, але її стан покращується.

Цей випадок викликав у Данії дискусії, як контролювати контент у мережі та публікації відомих блогерів, пише ВВС. 

Міністр у справах дітей та освіти Перніл Розенкранц-Тейл заявила про наміри уряду зобов’язати відомих осіб дотримуватися “стандартів класичної преси” та нести “редакційну відповідальність”. 

«Коли ви досягаєте певної кількості підписників на сторінці, то повинні нести таку ж відповідальність, як редактор газети чи представник класичних ЗМІ», — сказала міністр.

Перніл Розенкранц-Тейл пояснила, що данські етичні стандарти для преси не дозволяють писати про самогубства чи спроби самогубства, якщо це не стосується широкої публіки. У Данії хочуть, аби ці ж стандарти застосовувалися і до соціальних мереж. 

Якщо блогер порушуватиме стандарти, то його допис має бути видалено. Крім того, користувачі з великою кількістю підписників матимуть кількох адміністраторів профілю. 

“У випадку з жінкою (Лаусен – ред.), з якою ми обговорюємо це питання, її батьки хотіли видалити допис і не змогли, тому що ніхто інший, крім їхньої дочки, не мав доступу до цього профілю. Ми хочемо, аби ви несли відповідальність, а навколо вас були люди, які могли б прибрати дописи, які є неприйнятними”, – заявила міністр. 

За словами Перніл Розенкранц-Тейл, сьогодні ЗМІ змінилися і має змінитися рівень комунікації нових медіа. “Це різні ЗМІ, але етика однакова”, – додала вона. 

Інша популярна блогерка Данії Сара Луїза Крістіансен у коментарі ВВС заявила, що таку ініціативу уряду слід розглядати “по-новому”. 

“Блогерство – це все ще нове явище. Його все ще не прийнято вважати роботою і справжнім бізнесом, через що існує недостатня відповідальність як для блогерів, так і для підписників. Я роблю це протягом десяти років і не хотіла б мати обмеження на висловлювання, але я хочу мати обмеження, щоб ми могли захищати інфлуенсерів, тому що деякі з них дуже молоді і іноді публікують контент поганий для користувачів”, – вважає Крістіансен. 

На думку Крістіансен, не можна порівнювати блоги та класичні медіа, а також необхідно проаналізувати способи захисту блогерів та їхніх підписників. 

“Можливо, це стане першим кроком у розумінні того, що поведінку в Інтернеті слід узаконити”, – зазначила блогерка.

Нагадаємо, у травні Facebook посилив правила прямих трансляцій після масових вбивств у мечетях Нової Зеландії 15 березня, що транслювалися у прямому ефірі у соцмережі. Компанія вводить нові правила, аби “наші послуги не використовували для заподіяння шкоди або поширення ненависті”. Раніше контент, який порушував правила соцмережі, просто видалявся, а якщо порушення продовжувалися, акаунти блокувалися на певний час. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.