Дані 49 мільйонів користувачів Instagram опинилися у відкритому доступі

Дані 49 мільйонів користувачів, серед яких контактна інформація знаменитостей та брендів, були знайдені у відкритому доступі. Незахищена база даних була розміщена на Amazon Web Services з доступом для будь-якого користувача. Дані виявив фахівець з  кібербезпеки Анураг Сен.

Фото з відкритих джерел: Дані 49 мільйонів користувачів Instagram опинилися у відкритому доступі

Як повідомляє TechCrunch, у відкритому доступі опинилися контактні дані Instagram-акаунтів, біографія користувачів, фото профілю, кількість фоловерів, місце проживання, номер телефону та електронна пошта. Оприлюднення бази даних пов’язане з індійською компанією Chtrbox, що займається маркетингом у соцмережах.

TechCrunch звернувся до декількох випадкових користувачів, чия інформація була знайдена у базі. Двоє людей підтвердили свою контакту інформацію та повідомили, що не мають жодного стосунку до компанії Chtrbox. 

Крім того, у базі даних містилася інформація про вартість кожного облікового запису, виходячи з кількості підписників, охоплення, лайків та переглядів. Ці дані дозволяють визначити, скільки коштуватиме рекламне оголошення у певного блогера.

Як пише видання, виконавчий директор компанії не відповів на запитання, включно з тим, як Chtrbox отримала приватні адреси та номери телефоні з облікових записів користувачів Instagram. Втім після запиту журналістів Chtrbox відключив базу даних.

Компанія Facebook, до складу якої входить Instagram, повідомила, що займається цим питанням, аби зрозуміти звідки стався витік даних та як вони стали публічними.

Нагадаємо, наприкінці квітня стало відомо, що Facebook може отримати штраф у розмірі $5 млрд за результатами розслідування Федеральної торгової комісії США через витік даних користувачів соцмережі. Це стало відомо після публікації щоквартального звіту компанії, в якому Facebook заклала суму на можливий штраф комісії. Цей штраф може стати найбільшим у історії комісії.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.