Дані 257 тисяч користувачів Facebook розкрили хакери. Найбільше постраждала Україна – ВВC

Інформація про користувачів з’явилась у вільному доступі в інтернеті, повідомляє ВВС. У 81 тисячі акаунтів доступні навіть особисті повідомлення. Хакери, які стоять за витоком даних, стверджують, що у них є дані 120 мільйонів осіб. Зловмисники використовували шкідливі розширення для браузерів: це показало розслідування Facebook. Журналісти припускають, що витік може бути пов’язаний з Росією.

 

Пост про персональну інформацію користувачів фейсбуку з’явився на початку вересня. На англомовному форумі Blackhatworld, присвяченому пошуковій оптимізації, з’явився пост користувача з ніком FBSaler з текстом про те, що вони продають персональну інформацію користувачів. У повідомленні йдеться, що база містить 120 мільйонів акаунтів.

Користувач доклав посилання на сайт Fbserver, де була частина інформації. BBC не знайшла підтвердження інформації про 120 мільйонів акаунтів, але на сервер дійсно потрапили дані користувачів соцмережі.

Fbserver припинив працювати на початку жовтня, та двічі перезапускався на новому майданчику. Останній мав назву Socialser21 та працював до 29 жовтня. (BBC знає повну адресу сайту, але не розкриває через захист особистої інформації).

Третина масиву даних чи 81 тисяча профайлів, які виклали у відкритий доступ, містить особисті повідомлення користувачів, підрахували у Digital Shadows. У особистих повідомленнях громадян – привітання зі святами, обговорення концерту, переписка з прихильниками, з’ясування стосунків між коханими.

Найактивніше у всьому масиві представлена Україна: у базі 47 тисяч користувачів з нашої країни, деталізує голова служби забезпечення безпеки Digital Shadows Річард Голд. Всього на сайті майже 200 розділів країн: у виборці є акаунти з Великої Британії, США, Бразилії та країн СНД.

Приблизно такі ж результати показав аналіз змісту портала Fbserver, виконаний для BBC російською компанією Social Data Hub. В середині жовтня Facebook звинуватила компанію у нелегальному зборі даних про користувачів соцмережі, аналітика була підготовлена у відповідь на критику з боку IT-корпорації.

Нагадаємо, кілька днів тому витік даних став однією з причин накладення штрафу на Facebook. Соцмережу покарала Велика Британія. Сума штрафу становить 500 тисяч фунтів або близько 644 тисяч доларів. Причина — витік даних 50 мільйонів користувачів та скандал з компанією Cambridge Analytica.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.