Двох кримчан засудили за “екстремізм” в соцмережах

В окупованому Росією кримському Сімферополі за пости в соціальних мережах позбавлені волі 19-річний хлопець на 18-річна дівчина. Вони звинувачуються у “екстремізмі”.

Про це повідомляє сайт “прокуратури” Криму.

Центральний районний суд Сімферополя виніс вирок мешканцю Сімферополя у вигляді позбавлення волі строком 3 роки і 10 місяців. Обвинувачення стосувалося не тільки соцмереж, але й нанесення травм середньої тяжкості невідомому “перехожому”.

“Засуджений розмістив на своїй сторінці в соціальній мережі «Вконтакте» аудіо- і відеоматеріали, які розпалюють ненависть до представників кавказьких народностей”, – йдеться в офіційному повідомлення “Прокуратури Республіки Крим”.

Воднчоас інший суд, Київський районний суд Сімферополя, покарав дворічним умовним термінов 18-річу місцеву жительку.

“Вона також розмістила на своїй сторінці в соціальній мережі «Вконтакте» текстові файли, що містять інформацію, спрямовану на розпалювання ненависті і ворожнечі до представників кавказьких народностей”, – додали в прес-службі незаконного відомства.

Згідно зі звітом Freedom House, Росія, до складу якої нині входить Крим після анексії, має статус країни з “невільним інтернетом”. Арешти інтернет користувачів та блокування сайтів стали поширеною практикою Кремля.

Нагадаємо, у листопаді 2016 р. Центральний районний суд Сімферополя прийняв рішення про блокування сайту-анонімайзера, яким користувачі можуть обходити заблоковані сайти та сторінки.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.