Суд Криму заблокував сайт-анонімайзер

Влада тимчасово окупованого Криму вирішила заборонити мешканцям півострова користуватися сайтом-анонімайзером. Той, на думку російського суду, забезпечує безперешкодний перехід до заблокованих сторінок.

Про це повідомляє сайт “Прокуратури Республіки Крим”.

Прокуратура Сімферополя під час моніторингу інтернету визначила, що сайт-анонімайзер дає можливість доступу до інтернет-ресурсів, які, зокрема, містять екстремістський контент.

Тому прокурор Сімферополя звернувся до Центрального районного суду міста з позовом про обмеження доступу до анонімайзера. Суд задовольнив позов.

Рішення про блокування сайту направлене до Федеральної служби з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнадзор”) для включення до реєстру заборонених інтернет-ресурсів.

Згідно з російським законодавством, поширення інформації, за росповсюдження інформації якої передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність, заборонене.

Це не перший випадок, коли незаконна влада Криму приймає рішення про блокування сайтів-анонімайзерів. У липні 2016 року прокуратура Севастополя просила заблокувати таких дев’ять ресурсів.

Сайти-анонімайзери є такими собі посередниками між комп’ютером користувача і сервером сайту, на який він заходить. Анонімайзер ховає інформацію про користувача, передаючи її кінцевому серверу. Так само у зворотньому порядку. Сайт не бачить інформацію про користувача (наприклад, IP-адресу), і сервер користувача не бачить, на яку сторінку той заходить. Тому використання анонімайзерів дозволяє легко обходити блокування. Популярними анонімайзерами е Хамелеон, NoBlockMe, HideMe.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.