Cправа БеЛТА: головна редакторка Tut.by повинна заплатити штраф та судові видатки в сумі $6400

Судова справа проти головної редакторки білоруського порталу Tut.by завершилася вироком, що був оголошений в понеділок 4 березня. Суд визнав Марину Золотову винну в “невиконанні службових обов’язків”, однак міра покарання обмежилася штрафом в 7650 білоруських рублів ($3600) та компенсацією судових витрат БеЛТА в сумі 6000 білоруських рублів ($2800). Марина Золотова подякувала усім за підтримку, однак ще не вирішила, чи буде оскаржувати судове рішення.  

Марину Золотову, головну редакторку Tut.by намагалися притягнути до кримінальної відповідальності за “бездіяльність посадової особи”

Нагадаємо, що “справа БеЛТА” тягнеться з літа 2018 року, коли 15 журналістів та редакторів незалежних білоруських ЗМІ були обвинувачені в несанкціонованому доступі до інформації державної інформаційної агенції БЕЛТА. Невдовзі більшість журналістів були оштрафовані, тоді ж як проти головної редакторки Tut.by Марини Золотової була відкрита кримінальна справа та їй загрожувало до 5 років в’язниці. З листопаду 2018 року Марина Золотова залишалася останньою обвинуваченою у “справі БеЛТА”.

Суд Заводського району Мінська оголосив текст приговору головній редакторці Tut.by зранку 4 березня 2019 року. Марина Золотова була визнана винною в невиконанні службових обов’язків, що викликало істотну шкоду державним і суспільним інтересам Республіці Білорусь.

Суд визнав Золотову винною в невиконанні службових обов’язків, що викликало істотну шкоду державним і суспільним інтересам РБ

Редакторка повинна заплатити штраф в розмірі 300 базових величин (7 650 білоруських рублів) та відшкодувати витрати державної агенції БеЛТА на судові витрати у розмірі 6000 білоруських рублів. Загалом, Золотова повинна заплатити більш як $6400. Нагадаємо, середня місячна зарплата в РБ станом на початок 2019 року складає $460 відповідно до даних Держстату.

Також Золотовій будуть повернуті жорсткі диски, ноутбуки, мобільний телефон та системний блок, що були вилучені білоруськими правоохоронцями восени 2018 року.Відповідно до рішення суду, техніку повернуть й решті фігурантів “справи БеЛТА” – співробітникам Tut.by. Водночас для Марини Золотової залишається в силі підписка про невиїзд до вступу вироку в законну силу.

“Я пока не вирішила, що буду оскаржувати рішення суду, ви ж знаєте, що в країні виправдувальних вироків 0,2%. Дякую журналістам, що стежать за справою, дякую моїм рідним та колегам, які підтримували!” –  висловилася Золотова після оголошення вироку.

25 лютого суд Заводського району Мінська завершив розгляд кримінальної справи проти головного редактора порталу Tut.by Марини Золотової. Справу вів суддя Александр Петраш, який за інформацією новинного сайту “Вясна”, неодноразово виносив політично мотивовані адміністративні постанови відомим політикам, громадським діячам та активістам в Білорусі.

У свою чергу, Марина Золотова не визнала свою вину й стверджує, що в її діях немає складу злочину, в якому її обвинувачували. Свідки – співробітники Tut.by також заявляли, що під час слідства на них чинився тиск з боку білоруських правоохоронців.

Марина Золотова не визнала свою вину й стверджує, що в її діях немає складу злочину

Нагадамємо, головного редактора Tut.by звинувачували за ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу (Бездіяльність посадової особи), що передбачало санкції від штрафу і до 5 років позбавлення волі.

Спочатку Марина Золотова також підозрювалася по ч. 2 ст. 349 (Несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації) КК Білорусі. Саме за цією статтею були звинувачені інші фігуранти справи. З усіх підозрюваних Золотова – єдина, як встановило слідство, хто не здійснював доступ до платних матеріалів БеЛТА. Кримінальне переслідування за цією статтею щодо Марини Золотовой було припинено «у зв’язку з нескоєнням злочину».

Нагадаємо, у листопаді 2018 року українські медійні організації висловили солідарність головній редакторці білоруського порталу Tut.by й закликали білоруську владу зняти обвинувачення з Марини Золотової та інших журналістів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.