CoinHive. Деякі українські сайти вибачились за майнінг криптовалют через комп’ютери відвідувачів

Всього тиждень тому з’явилася новинка в світі та криптовалют, яка позиціонує себе як альтернативу рекламним банерам – майнер CoinHive, а до нього одночасно підключилось понад 2,2 мільйона користувачів. Цікаво, що користувачі почали помічати, що деякі українські ресурси вже використовують технологію. Наприклад, сайти, що входять до холдингу УМХ – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net. Деякі з них вже вибачились перед користувачами.

Про те, що українські сайти почали використовувати JavaScript-майнер криптовалюти, написав у своєму Facebook користувач Evg Bell. Він, зокрема, повідомив про те, що, використовуючи комп’ютери відвідувачів сайтів, ті здійснювали майнінг криптовалют. Серед українських сайтів – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net.

Наразі деякі з них вже написали про свої вибачення перед відвідувачами сайтів. Зокрема, сайти Football.ua та Korrespondent.net зробили подібні заяви про те, що їхні сайти були використані партнерами для майнінгу криптовалюти. Наразі сайти повідомили, що “прибрали шкідливий скрипт”.

CoinHive позиціонує себе як альтернативу рекламним банерам, і дає можливість заробітку для сайтів. Ідея в тому, що JavaScript використовує потужності комп’ютера користувача, який зайшов на сайт. Поки користувач дивиться контент на сайті, його комп’ютер майнить криптовалюту для власника сайту.

Деякі сайти впроваджують майнер приховано, і користувачі звертають увагу на те, що щось відбувається лише тоді, коли їх комп’ютери вмикають на повну вентилятори охолодження через те, що процесор використовує 100% своєї потужності.

У CoinHive збираються випустити оновлення своєї бібліотеки, в рамках якого користувачеві сайту потрібно буде самостійно підтверджувати, що він хоче віддавати ресурси комп’ютера на майнінг.

Джерело графіка – Watcher

Всього за тиждень після появи CoinHive, JavaScript-майнера криптовалюти Monero, до нього одночасно підключилось понад 2,2 мільйона користувачів по протоколу WebSocket. Разом вони генерують потужність в 13,5 мегахешів на секунду, що приблизно дорівнює 5% від всього майнінгового пулу блокчейна Monero, розповіли розробники CoinHive в своєму блозі.

За словами розробників, ще 15 вересня в них був лише один сервер, а через тиждень довелось розширятись до 28 веб-проксі, шести веб-серверів, двох серверів з базами даних і двох віртуальних серверів для підтримки роботи системи, – зазначає Watcher.

Читайте також наш матеріал про те, як запускати “розумні контракти” без посередників з допомогою криптовалюти. Пояснюємо на прикладі Ефіріуму.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.