Ми регулярно готуємо огляди ключових подій у сфері інтернет-свободи та цифрових прав, інформуючи про найважливіше, що відбулося впродовж місяця.
Цифровi права
Рубрика присвячена темам цифрових прав, приватності та захисту даних, вільного доступу до інтернету, свободи слова в мережі, прав на поширення інформації та вільне вираження поглядів онлайн.
Камери стали частиною системи відеоспостереження «Безпечна Київщина». Вони забезпечують стеження за пішохідним та транспортним трафіком. Особливість встановлених камер – те, що вони оснащені функцією розпізнавання обличь.
Верховний суд США озвучив рішення у справах «Гонсалес проти Google» та «Таамні проти Twitter», які стосувалися претензій до рекомендаційних алгоритмів цих соціальних платформ та відповідальності за їх роботу. Суд визнав, що соціальні сервіси не відповідають за те, що заборонені організації поширюють контент на їх сторінках.
Уряд Сінгапуру робить перші кроки на шляху до імплементації про безпеку в інтернеті. Його особливість - широкі повноваження до правоохоронних органів щодо стеженням за активністю громдян.
Європейські законодавці наблизились до ухвалення нових правил, що регулюють інструменти штучного інтелекту. Законопроект було проголосовано у Європарламенті, причому законотворці обрали його більш жорсткий варіант.
В'єтнам готується ввести в якості обов’язкової умову перевірки особи користувачів соціальних мереж. Це потрібно для того, щоб приборкати онлайн-шахрайство.
Верховний суд США погодився розглянути кейс, який стосується заборони урядовцям блокувати своїх критиків на таких платформах, як Facebook і Twitter. Суд дасть відповідь, чи забороняє такі дії Перша поправка до Конституції США.
Приватні компанії збирають, зберігають й обробляють багато конфіденційної інформації: персональні дані клієнтів, фінансові дані чи навіть дані про бізнес-стратегії та технології. Зазвичай вони мають розроблені політики конфіденційності, що захищають цю інформацію від несанкціонованого доступу, використання та поширення. Реалізація цих політик дає змогу приватним компаніям зменшити ризик порушень безпеки даних.
Організація «Wikimedia UK» заявляє, що не буде проводити перевірку віку відвідувачів своєї сторінки. Через це сайт «Вікіпедії» може бути заблоковано в країні.