Через скаргу Роскомнадзору YouTube вимагає від UATV видалити відео про обшуки кримчан

YouTube повідомив редакцію телеканалу UATV про можливе видалення інтерв’ю з керівником інформаційного офісу “Хізб ут-Тахрір” в Україні Фазилом Амзаєвим, опубліковане у 2017 році, через повідомлення Роскомнадзору.

Фото: Unsplash

Інтерв’ю UATV з керівником “Хізб ут-Тахрір” присвячене черговим обшукам, арештам у Криму, справам 48 політв’язнів та переслідуванням кримських татар російськими спецслужбами, повідомляється на сайті телеканалу. 

Роскомнадзор поскаржився YouTube на відео аргументуючи це тим, що “наведені нижче матеріали порушують Федеральний закон РФ №149-ФЗ “Про інформацію, інформаційні технології і про захисту інформації “. Російський регулятор додав URL-адресу відео до списку заборонених матеріалів.“Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути змушена заблокувати його”, – йдеться в листі Роскомнадзору до YouTube.

У свою чергу канал UATV відповів YouTube, що відео не містить забороненої символіки чи закликів до масових заворушень чи порушення закону. 

Нагадаємо, За даними Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Роскомнадзор вже не вперше намагається видалити матеріали українських медіа на YouTube. Так, у червні Нацрада звернулася до Google не блокувати на YouTube трансляцій та матеріалів кримськотатарського телеканалу «ATR T» через скарги Роскомнадзору. 

Російський регулятор стверджував, що розміщені програми порушують закон РФ про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації. У своєму листі до Google Нацрада наголошувала, що мовлення українських медіа знаходиться виключно під юрисдикцією України, а єдиним регулятором може бути лише Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.