“Через пару дней я найдусь официально”. Звільнений блогер Едуард Неделяєв закликає не зволікати із заявами в поліцію про зникнення людей в ОРДЛО

Серед 73 переданих бойовиками «ЛНР» представникам України українських заручників – український блогер Едуард Неделяєв, якого так званий «військовий суд «ЛНР» засудив до 14 років позбавлення волі в липні 2017-ого року. Наразі поліція офіційно оформляє процес звільнення (“знаходження”) Едуарда Неделяєва.

Список звільнених 27 грудня полонених, серед яких блогер Єдуард Неделяєв. Джерело фото – Громадське.

Наразі відбується процес офіційного підтвердження повернення полоненого. На сторінці блогера з ніком Edward Ned  9 січня з’явився допис про те, що наразі поліція офіційно оформляє процес звільнення (“знаходження”) Едуарда Неделяєва, адже для того, щоб звільнити полоненого, необхідна офіційна заява в поліцію про те, що людина зникла та заява про вилучення зі списку безвісти зниклих:

Через пару дней я найдусь официально, – зазначив Едуард Неделяєв 9 січня 2018-ого року.

Також він закликав не зволікати із написанням офіційних заяв щодо зникнення людей в ОРДЛО:

Для того, чтобы человека могли поменять из плена, он должен там находиться официально. А так как ЛНР/ДНР официально никем (даже Россией) не признаны, то официальное нахождение в плену должно быть обозначено тут. Т.е. освободят или нет Вашего знакомого зависит от Вас.
Для того, чтобы начать процесс освобождения, надо сходить в отделение полиции и написать заявление о пропаже человека (того, кто в плену). Сотрудники полиции знают, что делать в таких случаях, поэтому вся процедура подачи заявления проходит быстро и безболезненно, дергать Вас после подачи не будут. Поэтому, если Вы хотите поскорее увидеть своих родных или друзей, не ленитесь, сходите в отделение полиции, сделайте доброе дело. Это не стоит ни копейки. Пожалуйста.

Нагадаємо, блогер Едуард Неделяєв зник 21 листопада 2016 року в Луганську. Пізніше стало відомо, що його затримали бойовики так званого «Міністерства державної безпеки ЛНР». Блогер писав про життя міста та ІТ.

28 липня так званим «військовим судом «ЛНР» блогеру Едуарду Неделяєву (Edward Ned) винесено вирок – 14 років позбавлення волі.

Як  повідомляли тоді сепаратистські ЗМІ, публікації блогера Edward Ned “були спрямовані на розпалювання ненависті і ворожнечі за національною і соціальною ознаками, містили в собі висловлювання, що принижують людську гідність”.

Це засудження стало одним із ключових свідчень погіршення рейтингу свободи Інтернету в Україні від Freedom House в 2017-ому році.

Зокрема, серед трьох ключових факторів, що призвели до погіршення рейтингу свободи Інтернету в Україні в 2017-ому році, дослідники Freedom House зазначають:

  1. Блокування російських соціальних мереж та сервісів (дослідники віднесли такий крок до категорії “Обмеження контенту”);
  2. Ув’язнення користувача на 5 років за заклики в соціальних мережах до порушення меж територіальної цілісності України, зокрема, згідно із статтею 109(2)-(3) Кримінального кодексу України (йдеться про жителя Чернігова, якого засудили в березні 2017-ого року до 5 років ув’язнення за поширення сепаратистських матеріалів в соцмережах – ред.), а також ув’язнення на 14 років в окупованому Луганську Едварда Неделяєва за його проукраїнську позицію в серпні 2017-ого року;
  3. Вбивство журналіста Павла Шеремета в липні 2016-ого року, що, найбільш ймовірно, пов’язане із його журналістською та онлайн-діяльністю.

Нагадаємо, Москва погрожує затриману у вересні 2016-ого року українському журналісту Роману Сущенку 20 роками ув’язнення, якщо не почне «співпрацювати зі слідством».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.