Час пішов: Роскомнадзор дав 9 місяців Facebook та Twitter на локалізацію даних

Роскомнадзор дав Facebook та Twitter дев’ять місяців, щоб соцмережі перенесли персональні дані про російських користувачів на територію РФ. Про це повідомляє російська служба BBC.

Фото з відкритих джерел: голова Роскомнадзору Олександр Жаров

Голова російського регулятора Олександр Жаров сподівається, що до блокування соцмереж у Росії справа не дійде.

«Давайте їсти слона частинами. Суд відбувся, компанії оштрафовані. Зараз у них є час для того, щоб виконати вимоги законодавства Російської Федерації», – заявив Жаров.

Якщо соцмережі не локалізують дані, як вимагає російське законодавство, їх можуть заблокувати, як Роскомнадзор зробив це з месенджером Telegram у Росії.

Втім голова Роскомнадзору Жаров, визнав, що система блокування Telegram не дієва, хоча регулятор і продовжує блокувати IP-адреси.

«Очевидно, що існуюча система блокування, яка передбачає блокування операторами зв’язку, не робить того впливу, який повинна, якщо б ми говорили про блокування. Але ми говоримо про протидію поширенню забороненої інформації на території РФ», – повідомив Жаров Інтерфаксу в Росії.

З Telegram в РФ почали боротися у 2017 році, після того, як компанія відмовилася передати дані ФСБ.

Нагадаємо, російський суд вже оштрафував Facebook та Twitter за відмову локалізовувати дані на три тисячі рублів ($46 – ред.). Закон РФ про локалізацію персональних даних російських користувачів на серверах на території Росії вступив в дію 1 вересня 2015 року.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.