CБУ вилучили документацію з офісу онлайн-сервісу YouControl

Вранці 23 березня 2017 СБУ провела обшуки в помешканнях керівників та офісі онлайн-сервісу YouControl. Сервіс надає користувачам інформацію про зареєстровані в Україні компанії та фізичних осіб-підприємців на основі даних з державних  реєстрів.

Обшуки пройшли в квартирах комерційного директора Олени Лапи та генерального директора Сергія Мілмана, в також в головному офісі компанії в Києві.  

Адвокат компанії Даніель Глоба поставив під сумнів дії СБУ й заявив, що “законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною”. Також у YouControl заявили, що СБУ має на меті “виявити всі носії інформації, на яких нібито зберігаються дані”.

В той же час, в СБУ заявили, що “викрили київську комерційну структуру на незаконному зборі та продажі інформації, яка має обмежений доступ та є власністю держави”. Найбільш ймовірно, йдеться саме про компанію YouControl.

В СБУ вказали, що компанія “незаконно копіювала” інформацію з мереж Міністерства юстиції, Державної фіскальної служби та Державної судової адміністрації й надавала доступ до цієї інформації клієнтам, “видаючи її як зібрану з відкритих джерел”.

У компанії YouControl зазначили, що підставою для обшуків СБУ було рішення судді Шевченківського районного суд у 359 ст. Кримінального кодексу «Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня 2017 р. В компанії підтвердили, що претензії СБУ до YouControl стосуються нібито незаконного використання доступу до інформації з деожавних реєстрів. При цьому, YouControl наголошує на тому, що йдеться про відкриті реєстри.

В СБУ також повідомили, що вилучили документацію з офісних приміщень компанії YouControl.

Довідка: YouControl – комерційна компанія, яка надає доступ до відкритих даних державних реєстрів.  Компанія розробила технологію, за якою дозволяє зареєстрованим користувачам отримати актуальну інформацію про компанію або ФОП з понад 30 державних реєстрів. Вартість послуг компанії YouControl для бізнесу – 25 000 грн на рік.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.