СБУ затримала дев’ятьох адміністраторів антиукраїнських спільнот у «ВКонтакте» та «Одноклассниках»

У Київській, Львівській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській, Чернігівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Сумській областях співробітники Служби безпеки України (СБУ) протягом серпня припинили діяльність декількох адміністраторів, які підтримували антиукраїнські спільноти у соціальних мережах «Вконтакте» та «Одноклассники».

Як повідомляється на сайті СБУ, мешканець міста Ватутіне на Черкащині поширював на власних сторінках у соцмережах антиукраїнські матеріали і його затримали на Київському залізничному вокзалі «під час повернення з Москви з чергового інструктажу».

У столиці, за повідомленням СБУ затримано чоловіка, який «створив низку ресурсів у соцмережах, які використовував для закликів до захоплення державної влади, поширення антиукраїнських матеріалів, підтримки військової агресії РФ проти України, просування ідей створення так званої “новоросії”».

На Хмельниччині, як повідомляє прес-центр СБУ, затримано чоловіка, який «за вказівками координаторів з Росії поширював через підконтрольні ресурси матеріали з публічними закликами до зміни меж території та державного кордону України, антиконституційного усунення діючої влади, виправдовував агресію РФ і злочинні дії терористичних формувань ЛНР/ДНР»СБУ повідомляє, що в одній із груп він розмістив фото загиблих та поранених учасників АТО з цинічними коментарями.

На Львівщині, як зазначає СБУ, затримано , який «за завданням російський кураторів антиукраїнський пропагандист створив розгалужену мережу веб-ресурсів та спільнот у соціальних мережах ‒ понад два десятки сторінок». На них чоловік розміщував заклики до захоплення державної влади та поширював антиукраїнські матеріали на підтримку військової агресії РФ проти нашої країни.

«Оперативники СБУ задокументували, що агітатори, яких фінансували куратори з російських спецслужб, отримали завдання активізувати антиукраїнську пропаганду саме напередодні Дня Незалежності, – повідомляє СБУ. – Основним завданням кремлівських інформаційних найманців було створення картинки несприйняття центральної влади у декількох регіонах країни».

Під час обшуків за місцями проживання чоловіків співробітники СБУ вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами отримання завдань від російських кураторів та розміщення антиукраїнських матеріалів.

СБУ відкрито низку кримінальних проваджень за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

За повідомленням СБУ, протягом 2014-2017 років службою зареєстровано 72 кримінальні провадження. За матеріалами досудових розслідувань слідчих СБУ винесено понад 60 вироків особам, які здійснювали антиукраїнську пропаганду в російських соцмережах «Вконтакте» та «Одноклассники». Зазначено також, що оперативники спецслужби припинили функціонування 17 інтернет-спільнот фейкових «псевдонародних республік» у різних регіонах України.

Нагадаємо, СБУ затримала журналіста-блогера, який уже 3 роки пише антиукраїнські матеріали за гроші Кремля. За державну зраду чоловік може провести у в’язниці від 10 до 15 років.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.