CБУ представила провайдерам Ситуативний центр кібербезпеки

14 червня Служба безпеки України провела для провайдерів-членів Інтернет асоціації України презентацію Ситуаційного центру кібербезпеки СБУ, на якій Члени ІнАУ ознайомилися з роботою Центру і дізналися про основні завдання, які виконують його співробітники.

На зустрічі оператори і співробітники спецслужби обговорили особливості повноважень центрів кібербезпеки і Держспецзв’язку, забезпечення кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури і співпраці операторів і провайдерів в умовах зовнішніх атак.

фото — internetua.com

Поговорили про взаємодію між операторами і СБУ. Питання в рамках національної безпеки країни важливий, враховуючи агресію з боку Російської Федерації.

Але ми маємо стійко склалася парадигму, коли з боку бізнесу до цієї структури ставилися і ставляться як до караючого органу.

Якщо ви обслуговуєте якусь кількість підприємств, які віднесені до критичної інфраструктури, то на добровільних умовах в рамках меморандуму і програми державно-приватного партнерства можлива взаємодія з розміщення сенсора аналізу подій на вашій мережі, — вважає Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко.

фото — internetua.com

Також в спецслужбі попросили операторів і провайдерів, що відповідають на запити силових структур інших країн, при отриманні таких запитів діяти виключно в рамках українського законодавства.

Нагадаємо, в понеділок з боку США були введені нові санкції проти РФ, як раз через кібератаки.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.