Боротьба з фейками: WhatsApp обмежив функцію пересилання повідомлень

Користувачі месенджера WhatsApp по всьому світу тепер можуть переслати не більше одного повідомлення в 20 груп месенджера, а в Індії можна зробити взагалі не більше п’яти пересилань.

Месенджер WhatsApp в офіційному блозі оголосив, що їм довелося обмежити пересилання повідомлень по всьому світу після того, як поширення чуток через їхній додаток призвели до спалаху насильства в Індії, в результаті чого загинули близько 20 людей.

Користувачі тепер можуть переслати лише одне повідомлення не більше ніж в 20 груп. В Індії встановлені більш суворі обмеження — не більше 5 пересилань, хоча раніше ліміт становив 250 повідомлень. WhatsApp також видалить кнопку швидкого пересилання, яка знаходиться поруч з фото і відео, що дозволяє людям миттєво пересилати повідомлення своїм контактам.

Фото — businesstoday.in

Можливість пересилати залишиться, але такі повідомлення будуть позначені як «переслане повідомлення», по цьому можна буде зрозуміти, чи було відправлене повідомлення дійсно написано другом, знайомим чи родичем, або ж вони переслали це повідомлення, яке написав хтось інший.

У компанії вважають, що ці зміни ускладнять пересилання даних і теоретично сповільнить поширення дезінформації по WhatsApp.

Ми віримо, що дані зміни, (над якими ми будемо продовжувати працювати), допоможуть зберегти додаток WhatsApp таким, яким воно було створено — додатком для особистих повідомлень.

Починаючи з квітня 2018 року близько 20 осіб було вбито в Індії через чутки про викрадення дітей. У всіх цих випадках, кажуть в поліції, чутки з фотографіями поширювалися через повідомлення в WhatsApp.

Розслідування цих інцидентів показали, що люди часто пересилали неправдиві повідомлення або підроблені відео великим групам, а після цього агресивно налаштовані натовпи людей збиралися і нападали на незнайомців.

Криза дезінформації, що поширюється через WhatsApp, тривав в Індії протягом останніх декількох років, але нещодавня хвиля лінчування по всій країні, де аудиторія користувачів месенджера близько 200 мільйонів, привела до вимог громадськості і від уряду втрутитися.

На початку липня WhatsApp оголосив нагороду за ефективні способи боротьби з «фальшивими новинами». Мессенджер пообіцяв грант в розмірі $ 50 тис. кожному, хто запропонує перспективне рішення проблеми. Він також купив повносторінкові рекламні оголошення в більш ніж 30 індійських газетах на семи індійських мовах з порадами по боротьбі з дезінформацією. Однак уряд Індії тоді заявив, що цього недостатньо.

Фотограф: Prakash Singh / AFP / Getty Images

Недостовірні новини стали проблемою не тільки месенджера WhatsApp. Одним з найпомітніших скандалів, який — «фальшиві новини» в період президентських виборів в США 2016 року.

За версією американського Мін’юсту, російське «Агентство інтернет-досліджень» (яке також відоме як «фабрика тролів») маніпулювало настроями користувачів за допомогою фейків, які поширювалися через підставні фейсбук-сторінки і акаунти, намагаючись вплинути на результат голосування. Пізніше компанія Facebook видалила близько 270 акаунтів, пов’язаних з цим російським агентством.

Технологічні компанії і соцмережі тестують різні способи боротьби з дезінформацією в інтернет. Зокрема, Facebook в наступному році, ймовірно, зазнає свою систему факт-чекінга. Спеціально навчені модератори будуть не видаляти, але позначати найбільш підозрілі публікації.

Нагадаємо, WhatsApp — популярний додаток для миттєвого обміну повідомленнями (текстові повідомлення, зображення, відео та аудіо) через інтернет. На початок 2018 року месенджером користувалося 1,5 мільярда людей по всьому світу, відправляючи 60 мільярдів повідомлень в день. У 2014 році, коли Facebook придбала WhatsApp за $ 19 млрд, у месенджера було всього 450 мільйонів активних користувачів на місяць і 315 мільйонів активних користувачів в день.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.