Блокувати за IP-адресами та заборонити браузер “FreeU” на рівні організацій. Рекомендує кіберполіція

Блокувати за IP-адресами та заборонити використання браузера “FreeU”. Кіберполіція оприлюднила інструкцію для інтернет-провайдерів, як блокувати тимчасово заборонені інтернет-ресурси, згідно із санкційним Указом від 15 травня 2017-ого року. А також проаналізувала браузер “FreeU”, який зараз дуже активно рекламується в мережі, і рекомендує заборонити його використання на рівні організацій.

Кіберполіція вважає найбільш ефективним методом блокування  – за допомогою блокування IР-адреси. У інструкції для інтернет-провайдерів кіберполіція вказує, що налаштування обладнання за такими рекомендаціями не потребує додаткових фінансових затрат та придбання техніки.

Детально інструкцію можна прочитати ТУТ.

Кіберполіція повідомила, що реагуватиме на повідомлення щодо продовження діяльності веб-сайтів, доступ до яких обмежено.

Крім цього, кіберполіція “звернула увагу користувачів, що останнім часом у мережі, з використанням прийомів агресивного маркетингу, швидко розповсюджуються спеціалізовані браузери. Вони, під легендою надання можливості здолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді отримують повний доступ до операційної системи та персональних даних користувача”.

Зокрема, кіберполіція провела аналіз браузера FreeU і рекомендує наступне:

– на рівні організації заборонити використання браузеру “FreeU”;

– пояснити співробітникам, що використання цього та подібних програмних продуктів (наприклад “Yandex browser with protect” для смартфонів, що працюють на базі OS Android) призведе до компрометації даних підприємства, а також персональних даних співробітників;

– у випадку виявлення факту встановлення — за можливості, штатними засобами, відновити стан операційної системи до моменту встановлення таких програм, а у випадку невдачі — перевстановити операційну систему.

Інтернет-свобода детально писала про цю проблему на основі рекомендацій від Інтернет-асоціації України. Читайте наш матеріал про які загрози несе використання неперевірених програм для обходу блокування російських сайтів.

 

 

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.