Блокування сайтів державою: в квітні розроблять перші пропозиції

Кабінет Міністрів доручив Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеці України та Національній поліції надати до кінця квітня пропозиції щодо врегулювання на законодавчому рівні питання блокування сайтів за рішенням суду.

Про це зазначається у Плані заходів на 2017 рік з реалізації Стратегії кібербезпеки України.

Спільно СБУ, МВС та Національна поліція повинні запровадити процедури блокування (обмеження) операторами та провайдерами телекомунікацій доступу до сайту на підставі рішення суду. А також передбачити організаційно-технічне виконання такої процедури. Такі рішення повинні бути розроблені до квітня 2017 р.

Також українські державні органи влади повинні до березня подати свої пропозиції щодо впровадження обмежувальних заходів стосовно використання в інформаційно-телекомунікаційних системах об’єктів критичної інфраструктури програмного та апаратного забезпечення, виготовленого в Російській Федерації.

Нагадаємо, Петро Порошенко 18 лютого ввів в дію рішення РНБО, яке частково стосувалося Інтернету. Зокрема, президент доручив Кабінету міністрів розробити законопроекти, які б давали можливість владі блокувати веб-ресурси, а силовим органам більше повноважень для отримання інформації від Інтернет-провайдерів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.