Заборона “Історичної правди” в Криму: як обійти блокування

 

Редакція популярного українського історичного Інтернет-видання “Історична правда” 24 січня заявила про блокування доступу мешканцям півострова до ресурсу через політичні причини.

Зображення з сайту “Історична правда”

Згідно зі звітом Центру інформації про права людини, у другому півріччі 2016 р. окупаційна влада Криму блокувала доступ до десятків українських видань ,як “Крим.Реалії”, “Події Криму”, “Меридіан Севастопіль”, “Чорноморка”, “Обозреватель”, “ATR”, “Громадське радіо”, “Апостроф”, “StopFake”, “BlackSeaNews”, “Чорноморка”, Апостроф”, сайту “СТБ” та інших.

Наразі офіційної інформації про блокування “Історичної правди” від російської влади немає. Такий висновок редакція видання зробила через скарги від користувачів, які регулярно надходять протягом останнього півроку.

“У більшості випадків під час спроби зайти на сайт монітори комп’ютерів показують помилку “403 (Заборонено!)”, – йдеться у зверненні редакції.

До блокування можуть бути причетні кримські провайдери, які “імітують помилку недоступності сайту”. “Роскомнадзор”, російський державний орган, який відповідає за блокування сайтів, в реєстр заборонених ресурсів istpravda.com.ua не вніс .

Подібне блокування доступу до сайту “Крим.Реалії”, проекту Радіо Свобода, відбулося минулого року. Тоді користувачі з кримською IP-адресою не змогли зайти на сайт. “Роскомнадзор” повідомив, що сайту нема у списку заборонених і порадив звернутися за роз’ясненнями до кримських операторів.

Нагадаємо, блокування сайтів провайдерами можна обійти за допомогою програм, що змінюють вашу IP-адресу. Наприклад, допоможе безкоштовна програма Psiphon. Більше про обходження цензури в Інтернеті читайте в наших порадах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.