“Блокування є виключно питанням національної безпеки”. Україна направила в Раду Європи позицію щодо “санкційного” указу

“Блокування доступу до деяких російських інтернет-ресурсів є виключно питанням національної безпеки і не спрямовано на пригнічення свободи слова в Україні”. Україна відправила до Ради Європи листа, в якому виклала офіційну позицію щодо блокування російських інтернет-сайтів та впровадження економічних санкцій проти компаній з РФ.

Рада Європи розмістила відповідне сповіщення на своїй платформі з безпеки журналістів.

“Блокування доступу до деяких російських інтернет-ресурсів є виключно питанням національної безпеки і не спрямовано на пригнічення свободи слова в Україні. Тому рішення, прийняте українською владою, є адекватною відповіддю на загрозу інформаційної безпеки держави і громадян”, – зазначається в листі.

В документі наголошується, що розвідувальні органи РФ використовують приватну пошту та іншу конфіденційну інформацію користувачів російських інтернет-ресурсів, щоб маніпулювати громадською думкою шляхом дезінформації, пропаганди та інформаційних атак.

“Агресія Російської Федерації та проблеми, з якими стикається Україна, вимагають відповідних заходів. Такі ресурси, як Яндекс, Mail.ru, Вконтакте і Одноклассники вже давно використовуються російськими спецслужбами як інструменти Росії у так званій гібридний війні”, – йдеться у листі української сторони.

У повідомленні Ради Європи зазначається, що відповідно до статистики, наданої SimilarWeb, 17,55% унікальних візитів на сайт ВКонтакте та 15,15% на сайт “Однокласники” приходили з України.

Протягом останніх шести місяців компанія Yandex.ua, пошукова служба та клієнт електронної пошти та п’ятий за величиною веб-сайт в Україні, мав 215 мільйонів відвідувань. Статистика також показує, що більше 50% українців користуються Вконтакте.

“Низка правозахисних організацій назвали заборону непропорційним заходом, що обмежує доступ до інформації, проте українські чиновники відстоювали цей крок як національну безпеку, оскільки ця країна є жертвою дезінформації, агітаційних кампаній та кібератак, які використовують дані про українських користувачів, що зберігаються в російських соціальних мережах”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що останнім часом у Росії склалася система жорстких обмежень на свободу слова в інтернеті.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.