Більше половини. Cтільки українського трафіку втратив рунет після “блокування”

З 16 травня українська аудиторія російських сайтів скоротилася з 22,7 млн ​​до 9,1 млн (дані на 20 травня).  Це більше, ніж вдвічі. Український інтернет-трафік в рунеті просів до показників Казахстану – країни із 18 млн населенням та часткою трафіку в рунеті близько 7%.

Максимальна кількість відвідувачів рунету з нашої країни була досягнута 16 травня, – в день, коли стало відомо про підписання президентом Петром Порошенком “санкційного” указу проти низки російських компаній.

Якщо 16 травня частка України в рунеті була близько 15%, то станом на 20 травня зменшилася до близько 7%, – пише Ліга з посиланням на дані Liveinternet. Приблизно таку частку має Казахстан.

Статистика показує, що максимальне “осідання” у соцмережах спостерігалося 20 травня. У цей день обсяг загального трафіку ВКонтакте, наприклад, просів у порівнянні із 13 травня більш ніж на 10%. Це може означати, що в той день відпала велика частина української денної аудиторії соцмережі, – передає НВ.

Разом з тим, вже починаючи з 21 травня, аудиторія ВКонтакте почала відновлюватися, при цьому частка українського трафіку в рунеті продовжувала падати.

Одне з можливих пояснень: українські користувачі освоїли VPN-додатки. За даними цього ж лічильника, сумарний трафік в рунет з таких країн, як Нідерланди, США, Велика Британія і Німеччина, виріс з 3 млн до 4,7 млн ​​щоденних відвідувачів.

Ці спостереження підтверджуються і аналізом аудиторії від Kantar TNS CMeter. Охоплення ВКонтакте, Однокласників, Яндекса на десктопах зменшилися приблизно в 2-2,4 раза, починаючи з 20 травня, за даними цього дослідження.

Нагадаємо, Україна виглядає флагманом у відповідях на російські впливи, згідно із дослідженням російських впливів від ГО “Детектор медіа”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.