Більше 50 країн світу зобов’язалися боротися з кіберзлочинністю

Про це повідомляє DW. Держави підписали план регулювання інтернет-простору, представлений Президентом Франції Емманюелем Макроном на паризькому форумі ЮНЕСКО. Меморандум не підтримали Росія, США та Китай.

French President Emmanuel Macron delivers a speech during the opening session of the Internet Governance Forum (IGF) at the UNESCO headquarters in Paris, France November 12, 2018. Ludovic Marin/Pool via REUTERS

Згідно з повідомленням на сайті міністерства закордонних справ Франції, представники більше 50 країн та понад 150 компаній в понеділок, 12 листопада, підписали документ під назвою «Париж закликає до довіри та безпеки в кіберпросторі», в якому взяли на себе зобов’язання активніше боротися з кіберзлочинністю, зокрема, з втручанням у вибори та мовою ненависті.

Серед підписантів є країни-члени Євросоюзу, Японія, Канада, а також такі інтернет-гіганти, як Facebook, Google та Microsoft. Документ передбачає спільну роботу із запобігання такій діяльності, як онлайн-цензура та крадіжки комерційних таємниць.

Виступаючи на організованому ЮНЕСКО Форумі з управління інтернетом, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що в світі назріла потреба кращого регулювання всесвітньої мережі.

Як повідомляє Le Monde, серед інтернет-загроз Емманюель Макрон назвав дезінформацію, пропаганду тероризму та інтернет-цькування. До загроз він також відніс прояви ненависті та «анонімність, яка має, як і раніше, забезпечувати свободу слова, та не дозволяти злочинцям уходити від покарання». Особливо президент Франції підкреслив небезпеку, що виходить «від тоталітарних режимів, які завжди розглядали інтернет як загрозу», але нині використовують його для дестабілізації демократичних країн.

Також Макрон повідомив, що влада Франції та адміністрація Facebook в першій половині наступного року сформують спільну робочу групу для боротьби з розпалюванням ненависті у соцмережах. Французькі експерти познайомляться з модераторами Facebook, вивчатимуть їх методи та алгоритми. Як пояснили у адміністрації французького президента, мета такого експерименту, розрахованого на півроку — «перевірити, чи виявляє Facebook добру волю та докладає всі необхідні зусилля для боротьби з расистським, антисемитським і гомофобним контентом».

Великі платформи мають нести відповідальність як «акселератори контенту», зауважив Макрон.

У плані декларується необхідність запобігати крадіжкам інтелектуальної власності, включаючи інформацію, яка є комерційною таємницею.

За словами Макрона, Франція шукає третій шлях між китайським варіантом жорсткого контролю над інтернетом та «каліфорнійською моделлю», яка передбачає повну саморегуляцію. Президент Франції вважає оптимальним спільне регулювання інтернету за участі влади, громадянського суспільства та приватних компаній.

За повідомленням Le Monde, найближчі плани Макрона стосуються оподаткування доходів соцмереж, боротьби з піратством та підвищення кібербезпеки.

Нагадаємо, у липні Президент України Петро Порошенко заявив, що для боротьби з дезінформацією, яка активізується напередодні виборів,  голова держави пропонуватиме закон щодо обмеження фейкових новин, на кшталт тих, що обговорюються та діють у Франції чи Німеччині.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.