Більше 3800 профілей в Twitter пов’язані з російською «фабрикою тролів»

Про це повідомляє DW з посиланням на адміністрацію сервісу. Згідно з її заявою з ботами РФ пов’язаний мінімум 3841 акаунт. Найбільш активно тролі писали після аварії MH17.

Адміністрація соцмережі опублікувала велику базу даних таких профілів. За їхніми словами, вони можуть бути пов’язані з втручанням у минулі президентські вибори в США. У базі  більше 3000 акаунтів, у яких можливий зв’язок з «Російським агентством інтернет-досліджень», яке ще називають «фабрикою тролів», та більше 700 записів, пов’язаних з Іраном.

Через ці акаунти написано 100 мільйонів твітів. Найдавніші записи в них датуються 2009 роком. Майже третина акаунтів, пов’язаних з «Агентством інтернет-досліджень», створені у березні-червні 2014 року, після анексії Крима Росією.

Особлива ж активність цих профілів зафіксована після катастрофи рейсу MH17. Тоді у записах почали з’являтися хештеги, які вказували на те, що відповідальність за аварію лежить повністю на українській владі, повідомляє адміністрація соцмережі.

Нагадаємо, на початку жовтня Twitter оголосив, що посилює боротьбу з ботами та розповсюджувачами фейків напередодні проміжних виборів в США. Відтепер фейковими записами у соцмережі можуть бути визнані акаунти зі встановленими самим сервісом або краденими аватарками, скопійованих описом профілю, а також недостовірною інформацією про користувача.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.