Ідентифікація користувачів. Білорусам пропонують доносити на самих себе

З 1 грудня 2018 року коментатори на білоруських сайтах повинні обов’язково ідентифікуватися: прив’язати номер телефону до свого облікового запису на форумах.  Відповідну постанову уряду (№ 850 від 23 листопада 2018 роки) опублікували в понеділок, 26 листопада. 1 грудня документ набув чинності.

Білоруський уряд затвердив положення про те, що користувачів інтернет-ресурсів, мережевих видань треба ідентифікувати — інформує сайт Tut.by.  Зміни точно торкнуться інтернет-видань і користувачів, які залишають коментарі до новин, користувачів різноманітних форумів.

З 1 грудня 2018 року кожен коментатор повинен укласти угоду користувача з сайтами. Спеціальна угода попереджатиме користувача, що він не має права розміщувати на інтернет-ресурсі інформацію, заборонену білоруськими законами.

Прийнявши угоду, коментатор повинен буде активувати свій обліковий запис, «прив’язавши» до нього свій номер телефону. Код активації надішлють через СМС.

У постанові говориться, що активувати обліковий запис можна і за допомогою «інших даних і технічних засобів, що дозволяють ідентифікувати особу користувача»: починаючи від електронного цифрового підпису та закінчуючи сканом паспорта. Для реєстрації можна використовувати і зарубіжну сім-карту.

Один номер мобільного телефону можна використовувати для реєстрації тільки одного облікового запису користувача на кожному конкретному інтернет-ресурсі. Власників сайтів зобов’язали зберігати дані на серверах, розміщених в Білорусі.

Власник ресурсу повинен не тільки зберігати дані про користувачів, які збере, а й надавати їх «на вимогу органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів прокуратури і попереднього слідства, органів Комітету державного контролю, Міністерства інформації, податкових органів, судів в порядку , встановленому законодавством Білорусі», повідомляється в постанові.

Сайтів, які знаходяться не в доменній зоні «by» («БЕЛ»), в тому числі соцмереж, зміни не повинні торкнутися, кажуть експерти. Тому багато коментаторів можуть піти з форумів в соцмережі, прогнозують вони. Такі кроки є одним з різновидів обмеження свободи інтернету, адже скасовують право на анонімність в інтернеті.

Нагадаємо, в Білорусі посадовці обговорювали введення кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію в інтернеті.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.