Білорусь: двох блогерів оштрафували за трансляцію в Facebook та Youtube

Блогери транслювали події поблизу прохідної до акумуляторного заводу Exide в м.Пінську. Обидва вони в серії відео розповідають про небезпеки акумуляторного виробництва поблизу міст. 

Олександр Кабанов (на фото ліворуч) вів трансляцію на своїй сторінці в соцмережі Facebook, а Сергій Петрухін (на фото праворуч) – на Youtube. Заяву на них написав працівник заводу.

Пінський суд уважає, що такі відеотрансляції блогерів є матеріалами ЗМІ й вони порушили частину 2 статті 22.9 Адміністративного кодексу Білорусі, в якій йдеться про «незаконне виробництво й поширення продукції ЗМІ». Хоча закони країни чітко не визначають матеріали, розміщені в соцмережах та на відеохостингу, як медіапродукцію.

Пан Кабанов заявив, що вирок, на його думку, є абсурдним і порушує білоруське законодавство, тому він обов’язково буде його оскаржувати.

Раніше, у лютому, Мінський міський суд засудив до 5 років позбавлення волі журналістів Дмитра Алімкіна, Юрія Павловця та Сергія Шиптенка, обвинувачених в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Троє журналістів дописували до російського сайту Regnum.

Нагадаємо, у січні Міністерство інформації Республіки Білорусь обмежило доступ до одного з головних опозиційних медіа країни — інтернет-видання «Хартыя’97». 

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.