Без нагляду не залишати. Україна введе контроль за обігом криптовалют

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України 11 січня 2018-ого року провів засідання, присвячене ринку криптовалют. На ньому ухвалено рішення про введення контролю за обігом криптовалют на території України.

фото з відкритих джерел

За словами О. Турчинова, подальше відсторонення держави від цього питання та правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази «створює загрози для економіки та безпеки держави».

«Зважаючи на швидкий розвиток криптовалют у світі, це питання не може залишатися поза увагою держави», – наголосив Секретар РНБО України.

“Рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки було доручено відповідним органам влади створити робочу групу за участю представників Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної служби фінансового моніторингу України, Державної фіскальної служби України та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо регулювання цього питання, визначення державного регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют; порядку проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій; а також порядку оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій відповідно до вимог законодавства України“, –  йдеться на сайті РНБО.

Також доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж і розкриття інформації про клієнта за вмотивованим запитом.

Крім того, на засіданні стало відомо, що НБУ розглядає питання щодо створення власної криптовалюти.

Нагадаємо, станом на сьогодні криптовалюти в Україні мають невизначений статус – вони не є забороненими, однак і не є дозволеними. В спільній заяві фінрегуляторів, опублікованій в кінці 2017-ого року, йдеться про те, що складна правова природа криптовалют не дозволяє визнати їх грошовими одиницями, валютою чи валютною цінністю, електронними грошима, цінними паперами чи грошовим сурогатом. При цьому чиновники відмітили, що продовжують слідкувати за позицією регуляторів в інших країнах і не відмовляються від намірів контролювати ринок криптовалют.

Читайте також, як держава захищається від доступу до відкритої інформації. Засновнику Youcontrol оголосили підозру та обрали запобіжний захід.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.