Без домагань і сексу. Facebook оновив політику використання соцмережі

На початку грудня американська соціальна мережа Facebook оновила правила спільноти для 2,7 мільярдів своїх користувачів. В розділі 15, що присвячений домаганням, тепер забороняється згадувати про секс.

photo by Maria Elena / Creative-Commons

Так, у оновлених правилах зазначено: “ми не допускаємо публікацію контенту, що спонукає до статевих контактів між дорослими”, “ми також обмежуємо використання сексуальних висловів, з огляду на певні регіони, де через особливості культури, вони можуть розцінюватися як домагання”.

Facebook також наводить перелік заборонених форматів контенту:

  • оголошення про набір кандидатів для зйомок порнографічного відео, еротичних танців чи масажу;
  • пропозиції зайнятися сексом, запрошення приєднатися в секс-чати;
  • висловлювання з сексуальним підтекстом, зокрема й такі як: “хочу розважитися сьогодні ввечері”;
  • сексуально-провокаційний сленг;
  • натяки на секс, наприклад, згадка сексуальних ролей, поз і фетишів, еротичні малюнки.

Оновлені правила Facebook поширюються як на на публікації в профілях користувачів так й сторінок. а також на листування в Месенджері, зазначають представники соцмереж.

Експерти Школи цифрової безпеки DSS380 зазначають, що оновлені правила є прикладом саморегуляції Фейсбуку й зростання ролі соцмережі, що охоплює більш як 2,7 мільярдів користувачів у всьому світі.

“У такий спосіб Facebook намагається пояснювати, чому він видаляє контент від користувачів та сторінок, що стає все більш поширеною практикою. В кінцевому результаті, це є відголосками скандалу з Сambridge Analytica, після якого Facebook став більш прискіпливо звертати увагу на публікацію контенту”, зазначає Віталій Мороз, керівник Школи цифрової безпеки DSS380 при ГО ”Інтерньюз-Україна”  

Нагадаємо, від квітня 2018 року Faсebook почав озвучувати конкретні причини видалення вмісту через так звані правила спільноти (сommunity standarts). У першу чергу вони регулювали мову ненависті чи мови, що спонукає до загрозливої поведінки. На думку представникам Facebook, цей інструмент дозволятиме користувачам оскаржувати рішення про видалення певних публікацій.

Нагадаємо, у серпні 2018 року Facebook заявив про плани ввести шкалу оцінки профілів користувачів «від нуля до одного», по якій буде визначатися «ступінь благонадійності» того чи іншого користувача. Це допоможе користувачам визначати недостовірний контент.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.