Zoom заблокував акаунти організаторів онлайнпротестів у Китаї за вказівкою уряду КНР
14 червня 2020
14.06.2020

Zoom заблокував акаунти трьох правозахисників, які у Zoom організували онлайнзаходи на честь 31-ї річниці розгону демонстрації на площі Тяньаньмень у Китаї через скарги уряду КНР. Як пише The Guardian, компанія підтвердила видалення акаунтів. Всі троє заблокованих користувачів родом із Китаю, але мешкають на території США та Гонконгу — автономної території в складі КНР.

“Влада Китаю повідомила нам, що вважає цю діяльність незаконною, і вимагає від Zoom припинити зустрічі й видалити акаунти організаторів”, — повідомила компанія.

Zoom заявив, що не надавав уряду КНР даних користувачів чи інформації про зміст заходу.

“Як і будь-яка міжнародна компанія, ми повинні дотримуватися законів тих країн, де доступна наша програма”, — додав представник Zoom.

Компанія не пояснила, який саме закон порушили правозахисники, тож незрозуміло, чому компанія закрила б акаунти користувачів, що базуються в США та Гонконзі.

Один з організаторів онлайнпротесту, який акаунт заблокувала компанія, Лі Чеук-Ян, заявив, що рішення компанії було “ганебним” та звинуватила компанію у політичній цензурі”.

"Вони відновили мій акаунт, але Zoom продовжує ставати на коліна перед компартією", — пізніше зазначив він.

Інший власник заблокованого акаунту, заявив, що Zoom повинен взяти на себе відповідальність за неправильну поведінку.

Нагадаємо, американська компанія Zoom збирається співпрацювати з правоохоронними органами та ФБР. Як пише The Guardian, Ерік Юань, гендиректор Zoom, заявив що компанія планує відключити безкоштовні дзвінки з шифрування, щоб залишити відкритою можливість співпраці з правоохоронними органами.