Zoom планує співпрацювати з ФБР
5 червня 2020
5.06.2020

Американська компанія Zoom збирається співпрацювати з правоохоронними органами та ФБР. Як пише The Guardian, Ерік Юань, гендиректор Zoom, заявив що компанія планує відключити безкоштовні дзвінки з шифрування, щоб залишити відкритою можливість співпраці з правоохоронними органами.

“Ми хочемо співпрацювати з ФБР, з місцевими правоохоронними органами, якщо деякі люди використовують Zoom для поганих цілей",— цитує Еріка Юаня видання.

Експерти з питань конфіденційності та цифрових прав користувачів стурбовані заявами компанії. Вони кажуть, що шифрування, яке забезпечує захист зв’язку, є особливо важливим у час, коли програми для відеоздзвінків та інші цифрові платформи використовують для чутливих питань, таких як організація протестів, обговорення правових питань та консультації з медичних питань.

"Базова безпека не повинна бути преміум функцією, яка доступна лише багатим людям та великим корпораціям”, — заявив Еван Грір, заступник директора організації у сфері цифрових прав "Боротьба за майбутнє".

Речник Zoom вже заявив, що компанія пропонує базове шифрування для користувачів усіх рівнів. Він додав, що Zoom не контролює активно зміст відеоконференцій користувачів.

"Ми не ділимось інформацією з правоохоронними органами, за винятком таких обставин, як сексуальне насильство над дітьми", — додав представник компанії.

Тім Уейд, технічний директор компанії кібербезпеки Vectra, вважає, що це може створити небезпечний прецедент для конфіденційності користувачів. В онлайні шифрування є першочерговим для конфіденційності користувача, яка сприяє його безпеці та вільному висловлюваню, а забезпечення конфіденційності за плату розмиває межі свободи, каже Уейд.

Критика щодо шифрування лише один пункт у довгому списку того, за що почали критикувати компанію, після того, як популярність Zoom зросла в умовах віддаленої роботи працівників під час пандемії. Сумарна вартість акцій популярного сервісу для відеоконференцій Zoom за час пандемії зросла з $20 млрд до $50 млрд, пише Bloomberg. Наразі ринкова вартість компанії в 55 разів перевищує прогнозований прибуток компанії і за цим показником компанія суттєво відірвалася від конкурентів.

Раніше Інтернет свобода писала про те, за що критикують Zoom та чи безпечно ним користуватися.