Житомирська ОДА оприлюднила карту з вулицями, де нібито мешкають хворі на COVID-19
17 квітня 2020
17.04.2020

Відділ охорони здоров'я виконавчого комітету Коростенської міської ради (Житомирська область) опублікував на своїй Facebook-сторінці список вулиць, де нібито мешкають хворі на коронавірус.

Зазначається, що інформація взята з карти про розповсюдження COVID-19 у області, створеної Житомирською ОДА у сервісі Google Maps.

Інформація з карти містить дані про стать, рік народження, місце роботи, перебування на самоізоляції чи на лікування у медзакладі, дати проходження тестів, а також зазначення вулиць, де проживають ці люди.

Маючи такі дані, можна ідентифікувати особу.

Карту оновлюють щодня о 10:00 та о 22:00. Станом на 17 квітня вона має понад 15 тисяч переглядів.

Нагадаємо, у коментарі Інтернет свобода юрист ГО “Інститут масової інформації” Алі Сафаров зазначав: “Стаття 32 Конституції України забороняє розповсюдження персональної інформації про особу. Таке розповсюдження тягне за собою відповідальність, аж до кримінальної відповідно до статті 182 Кримінального кодексу України. У той же час відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована”.

Публікація такої інформації може здійснювати лише з прямої та однозначної особистої згоди людини, про яку йдеться.