Зеленський підписав указ про покращення якості Інтернету
10 липня 2019
10.07.2019

Президент Володимир Зеленський підписав указ про покращення доступу до зв’язку четвертого покоління (4G) до кінця року по всій країні. Про це повідомив 9 липня Олексій Гончарук, заступник керівника Офісу президента.

Фото Адміністрації президента: Олексій Гончарук

«Указом президента затверджений план дій, як вже до кінця цього року зробити все необхідне для того, щоб в селах і маленьких містах і на дорогах став кращим мобільний інтернет», – зазначив Гончарук.

Гончарук також додав, що з регулятором вже узгоджено план дій, аби до кінця року у маленьких населених пунктах та на дорогах з’явився 4G. Наступний крок, за словами заступника керівника Офісу президента, розмова стосовно 5G.

Олексій Гончарук пояснив, що якісний Інтернет потрібен для стрімкого розвитку нових технологій. Як сказано в президентському указі “насамперед у сферах освіти, медицини, електронної комерції, адміністративних послуг, розвитку електронної демократії”.

Відповідальні за втілення заходів – Кабінет міністрів та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Вони зобов’язані щомісяця інформувати президента про стан виконання заходів.

Зокрема, 3G та 4G-зв’язок буде впроваджуватися та розвиватися шляхом видачі операторам на прозорій основі ліцензій на користування частотами в діапазоні 790 – 960 МГц.

До 1 серпня мають бути вжиті заходи щодо вивільнення радіочастотного ресурсу України у діапазоні радіочастот 790 – 862 МГц. А до 1 жовтня цього року уряд та НКРЗІ має визначити строки та умови вивільнення радіочастотного ресурсу України в діапазонах радіочастот 880 – 915 МГц, 925 – 960 МГц, які використовують військові та спецслужби.

Нагадаємо, на початку липня організація Cable опублікувала рейтинг швидкості Інтернету у 207 країнах. За даними дослідження Україна займає 81 місце. Загалом перші 100 країн збільшили швидкість широкосмугового доступу на 25,63%. Європа має найбільшу у світі концентрацію країн з швидким або дуже швидким широкосмуговим доступом – з 54 країн у рейтингу усі, крім Вірменії, яка є найповільнішою у регіоні, потрапили до 100 кращих.