Засновник Twitter створив нову соцмережу
2 листопада 2022
2.11.2022

Новий проект Джека Дорсі отримав назву Bluesky Social. Він є платформою для створення децентралізованих соцмереж, яка дозволить долучати до неї дописи з інших аналогічних сервісів.

Про це повідомляє Business Insider.

На сайті Bluesky сказано, що нова соціальна платформа, що базується на блокчейні, дасть креаторам незалежність від платформ, розробникам — свободу у створенні, а користувачам — можливість вибору власного досвіду.

Джек Дорсі почав працювати над проектом Bluesky Social у 2019 році. Тоді він хотів створити децентралізований стандарт для соціальних мереж. Його мета полягала у створенні нового протоколу, який був би незалежним від впливу урядів та корпорацій. Нещодавно власне і з’явився сайт цього протоколу, який отримав назву The AT Protocol.

Його особливість полягає у функціонуванні незалежно від будь-якої окремої компанії. Відсутність алгоритмів підбору контенту, що належать якійсь технологічній корпорації – іще одна перевага The AT Protocol та Bluesky Social.

Коментуючи свій проект, Дорсі сказав, що він намагався реалізувати ідею обміну та взаємодії контенту з різних платформ: «Взаємодія має бути другою натурою Інтернету».

Протокол The AT Protocol побудований на базі двох основних постулатів. Це неможливість втручання в його роботу третіх сторін й сумісність платформ. Підключення зовнішніх проектів до The AT Protocol буде реалізована за рахунок спеціальної міжопераційної структури Lexicon.

Декілька днів тому Bluesky Social почав приймати заявки від користувачів, які бажали стати бета-тестерами нової платформи, проте швидко припинив через ажіотаж.

Старт нового проекту Джека Дорсі практично співпав з купівлею Ілоном Маском соцмережі Twitter. Не виключено, що незадоволення новим керівником та змінами, які він запроваджує, приведе у Bluesky Social велику кількість користувачів.

Як повідомлялося раніше, через декілька годин після покупки Ілоном Маском соціальної платформи Twitter на сайті активізувалися атаки тролів, що поширюють расистський контент.