Засновник Telegram Дуров закликає видаляти WhatsApp
21 листопада 2019
21.11.2019

Павло Дуров, засновник Telegram, закликає користувачів видаляти додаток WhatsApp зі своїїх смартфонів через вразливості, що роблять відкритими персональні дані людей для хакерів і держустанов. Дуров у своєму Telegram-каналі написав, що цього тижня була знайдена нова вразливість WhatsApp.

За словами Дурова, хакерам достатньо лише надіслати користувачеві відео, аби отримати доступ до його даних.

“WhatsApp - це програма, яка постійно використовується як троянський кінь, щоб шпигувати за вашими фотографіями та повідомленнями, що не належать до WhatsApp”, – заявив Дуров.

Крім того, засновник Telegram аргументує вразливості у WhatsApp тим, що компанія Facebook, якій належить додаток, брала участь у програмі збору даних користувачів PRISM.

“Наївно думати, що компанія змінила б свою політику після придбання. І це стало ще більш очевидно після того як засновник WhatsApp прокоментував продаж своєї компанії Facebook: «Я продав приватне життя своїх користувачів»”, – написав засновник Telegram.

Дуров також додав, що його Telegram, який є подібним до WhatsApp за складністю, не мав жодних проблем із вразливостями такого рівня протягом шести років з моменту запуску.

Раніше до Європейського суду з прав людини звернулися 24 російські користувачі Telegram через вимогу ФСБ Росії надати доступ до ключів шифрування месенджеру. Користувачі наголошують, що захищають конфіденційність свого листування.