Запобігти «свавільному видаленню»: Президент Бразилії підписав указ, який обмежує соцмережам блокування контенту
8 вересня 2021
8.09.2021

Президент Бразилії Жаїр Болсонару підписав указ, який обмежує модерацію контенту та облікових записів соцмережами з метою «зменшення свавільного видалення та захисту свободи слова».

Про це повідомляє ВВС.

У документі йдеться, що перед видаленням контенту техгіганти будуть зобов’язані презентувати «справедливу причину та мотивацію». Як саме будуть втілювати указ, наразі невідомо.

«Новий указ спрямований на висвітлення влади, яку мають соціальні медіа компанії над модерацією контенту на своїх платформах», — цитує ВВС представників офісу президента.

Регулювання впровадили напередодні можливих акцій протесту прихильників президента Жаїра Болсонару проти рішення органів влади внести його до переліку людей, чию діяльність розслідують у зв’язку з поширенням дезінформації.

Жаїр Болсонару та його партія від початку пандемії поширюють у соцмережах меседжі з міс- та дезінформацією про коронавірус, які представники платформ часто видаляють.

Як повідомлялося раніше, 21 липня відеоплатформа Youtube видалила відео, на яких президент Бразилії Жаїр Болсонару поширював неправдиву інформацію щодо коронавірусу.

У 2020 році Facebook видалив пост президента Бразилії Жаїра Болсонару про коронавірус, у якому йшлося про те, що «гідроксихлорохин і/або івермектин ефективні для лікування або профілактики COVID-19».