Законопроєкти про цифру та інтернет-свободу в парламенті. За чим стежити восени?
24 липня 2020
24.07.2020

Поки депутати пішли на канікули, згадуємо на якому етапі залишаються важливі для галузі законопроєкти і за чим будемо стежити з вересня:

  • "Про медіа" (№2693-д) підтримав профільний комітет, в той час як Медіарух закликав виправити найбільш суперечливі моменти в документі. Йдеться про надто широкі повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яка зможе регулювати і онлайн-медіа, і блогерів, і дописувачів соцмереж. Крім того, в законі викладені суто декларативні норми про дотримання професійних стандартів журналістики, залишені старі неефективні норми, які мали б запобігати концентрації медіа в руках одного власника. Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк заявила, що голосування відбудеться вже восени і припаде на період інформаційного хаосу під час місцевих виборів.

Відповіді на ключові запитання про законопроєкт шукайте у колонці Ігоря Розкладая.

  • "Про протидію дезінформації". Голова профільного комітету Микита Потураєв заявив, що депутати підготують новий законопроєкт про протидію дезінформації. Голова комітету вважає, що за базу можна взяти старий напрацьований ще попереднім міністром культури Бородянським і розділити його на два окремі закони, оскільки “є питання про інформацію, дезінформацію та маніпуляцію, і є питання про діяльність журналістів”.

Більше про те, що не врахували законодавці у попередній ініціативі про дезінформацію у матеріалі.

  • "Про референдум", норма про е-голосування. Цього тижня у своєму висновку Венеційська комісія заявила, що радить виключити е-голосування із законопроекту про референдум. Венеційська комісія рекомендує, щоб положення про електронне голосування були врегульовані окремим законом, який також стосувався б місцевих, парламентських і президентських виборів.

Більше про ризики онлайн-голосування читайте у тексті.

  • "Про електронні комунікації" народні депутати встигли ухвалили в першому читанні.

У тексті розповідаємо, що зміниться для абонентів та операторів.

  • "Про хмарні послуги". Ще один “довгобуд” минулого парламенту, який пройшов перше читання у Раді IX скликання.