Законопроєкт про «податок на Google»: коли Комітет ВР планує розглянути
31 березня 2021
31.03.2021

31 березня Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на засіданні планував розглянути законопроєкт № 3683 про «податок на Google». Проте розгляд законопроєкту перенесли на 8 квітня.

Про це повідомив голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК цього комітету ВР Олексій Устенко для УНН.

«Перенесли розгляд закону (про податок на Google —ред.) на 8 квітня. Були неточності й податкова попросила тиждень на коригування», — розповів Олексій Устенко.

17 лютого Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт, який зобов’яже інтернет-гігантів, що працюють в Україні, сплачувати податки до українського бюджету.

«Законопроект пропонує ввести простий механізм для оподаткування податку на додану вартість нерезидентами, передбачає можливість їм зареєструватись у електронному кабінеті платника віддалено, англійською мовою, сплачувати податок у валюті, фактично не будучи на території України», — пояснив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Законопроєктом передбачається, що іноземні компанії, які пропонують українцям послуги, повинні будуть платити ПДВ з кожної проданої послуги у розмірі 20%.

На сайті «Слуга народу» пояснюють, що оподаткуванню підлягатимуть:

  • постачання зображень або текстів, в тому числі фотографій, електронних книжок та журналів;
  • постачання аудіовізуальних творів, відео на замовлення, ігор, азартних ігор, включаючи постачання послуг з участі в них;
  • надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів;
  • надання у користування хмарних технологій для розміщення даних;
  • постачання (передача прав на використання) програмного забезпечення та оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення і електронного обладнання;
  • надання рекламних послуг в мережі «Інтернет», мобільних додатках та в інших електронних ресурсах.

Джерело: сайт «Слуга народу»

Як повідомляє Financial Club, у липні 2019 року Франція ввела «цифровий податок» для провідних американських IT-компаній у розмірі 3%. У жовтні такий самий податок запровадив і уряд Італії. Згодом уряд Чехії схвалив введення щорічного 7% податку на доходи міжнародних IT-компаній. У Молдові такий податок сягає 20% для інтернет-гігантів, зокрема Netflix, Facebook і Google.