Законопроєкт “Про медіа” врегулює діяльність новинних телеграм-каналів – депутатка від “Слуги народу”
16 січня 2020
16.01.2020

Новий законопроект “Про медіа” допоможе врегулювати діяльність телеграм-каналів, зокрема і анонімних. Про це в інтерв‘ю Цензор.Нет заявила заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

За новим законопроєктом окремі телеграм-канали вважатимуться медіа і будуть змушені розкрити свою структуру власності.

“За законодавством, органом, який може звертатися до медіа, є Нацрада з питань телебачення і радіомовлення (…). Тобто Нацрада може звернутися до адміністрації певного телеграм-каналу із запитом, мовляв, у вас є певний контент, схожий на дезінформацію. (...) Якщо адміністрація не відповідає Нацраді, пише "йдіть подалі", то що вона може зробити? Звернутися до адміністрації телеграма та сказати, що ви не розкриваєте власників, і будете оштрафовані на стільки-то”, – пояснила народна депутатка.

Рішення про закриття телеграм-каналу прийматиме адміністрація телеграму, яка навіть не має офісу в Україні. І вони “дуже складно йдуть на контакт, на відміну від, наприклад, фейсбуку, з представниками якого ми постійно зустрічаємося”, каже Євгенія Кравчук.

В нинішній ситуації з’ясувати справжнього власника телеграм-каналу фактично неможливо. І найгірше, на думку депутатки, те, що дуже часто саме медіа поширюють новини з таких каналів, які підривають довіру до ЗМІ.

Нагадаємо, 27 грудня народні депутати зареєстрували законопроект "Про медіа", який регулює сферу масової інформації, діяльність тих, хто працює у цій сфері та роль держави в регулюванні та контролі.