Законопроєкт про блокування користувачів е-mail та месенджерів зареєстровано у Держдумі РФ
10 жовтня 2019
10.10.2019

Законопроект, яким пропонують блокувати користувачів е-mail та месенджерів за поширення забороненої інформації, зареєстровано у Держдумі РФ. Один з авторів законопроєкту - Андрій Клішас, ініціатор відомих в Росії законів про “ізоляцію Рунету” та про покарання за неповагу до влади.

Якщо закон буде ухвалено, за невиконання його норм користувачам загрожуватиме штраф до 1 мільйона рублів, а власники сервісів будуть зобов’язані їх заблокувати, повідомляє Радіо Свобода.

За словами голови комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Клішаса, законопроєкт - це уточнена редакція, раніше відкликаного з Держдуми закону про ідентифікацію користувачів e-mail.

Фото з відкритих джерел: Андрій Клішас, один з авторів законопроєкту

Клішас також заявив: “На практиці виявилося, що доцільно повністю блокувати користувача, а не окремі повідомлення, які він відправляє”.

Нагадаємо, у РФ обговорюють ідею створення єдиної державної системи обліку інтернет-користувачів, що дала б дані про те, який контент дивляться росіяни в мережі та які платформи найбільше впливають на суспільну думку. Олександр Волін, заступник міністра зв’язку Росії вважає, що такий “інтернет-лічильник” мав би встановлюватися на будь-який сайт, що заробляє на рекламі чи продажі контенту.