Законодавці ЄС ведуть суперечку щодо обмежень майбутнього закону ЄС про штучний інтелект
21 лютого 2023
21.02.2023

Серед проблемних питань, які викликають найбільші дискусії – поширення нового закону на розробників із відкритим кодом.

Про це повідомляє The Register.

Очікується, що проект закону ЄС про штучний інтелект, буде представлено у першому вигляді уже в березні цього року.

Генеральний директор GitHub Томаса Домке Домке на саміті з питань політики відкритих джерел у Брюсселі підкреслив, що Закон ЄС про штучний інтелект не повинен застосовуватися до розробників з відкритим кодом. На думку топ-менеджера, розробники з відкритим кодом повинні бути звільнені від Закону про штучний інтелект.

Домке зазначив, що відкрите програмне забезпечення дає повноваження як урядам, так і корпораціям і є «серцем європейських цінностей». Домке сказав, що це сприяє «весні інновацій у всьому світі та тут, у Європі».

Генеральний директор GitHub сказав, що нова політика регулювання штучного інтелекту може «створити прецедент для того, як саме світ регулюватиме ШІ. Вона має бути справедливою та збалансованою для спільноти з відкритим кодом». Він додав: «Тягар відповідності повинен лягти на компанії, які постачають продукцію. Розробники програм з відкритим кодом часто є просто волонтерами. Багато з них працюють на двох роботах, вони любителі та науковці, академіки та лікарі, професори та студенти університетів, і вони зазвичай не отримують прибутку від своїх внесків. У них точно немає великих бюджетів чи власного відділу контролю відповідальності».

Проект законодавства про штучний інтелект стане першим у своєму роді у світі. Схожий закон був вперше запропонований у 2021 році. Ту версію до сих пір оточують суперечки. Одні стверджують, що в законі неможливо прописати все для усунення «ризиків» систем штучного інтелекту, а інші вважають, що більш суворі закони можуть придушити креативність та інновації.

Раніше американський аналітичний центр Brookings зазначив, що новий закон може заборонити розробникам випускати моделі штучного інтелекту з відкритим кодом. Це серйозна проблема, адже це гарантуватиме, що розробкою штучного інтелекту керуватимуть великі корпорації.

ЄС першим запровадить закон про штучний інтелект, і тому цілком імовірно, що цей регламент створить прецедент, який наслідуватимуть інші країни.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що у ЄС почав діяти закон про цифрові послуги.