Законодавці ЄС узгодили жорсткіший проект закону, що регулюватиме штучний інтелект
11 травня 2023
11.05.2023

Європейські законодавці наблизились до ухвалення нових правил, що регулюють інструменти штучного інтелекту. Законопроект було проголосовано у Європарламенті, причому законотворці обрали його більш жорсткий варіант.

Про це повідомляє Reuters.

Довгоочікуваний Закон Європейського Союзу про штучний інтелект, схоже, стане першим у світі комплексним законодавством, що регулює цю технологію. Він містить процедури, що стосуються цілого ряду нових технологій, серед яких розпізнавання облич, біометричне спостереження та інші сфери застосування штучного інтелекту.

Очікується, що після двох років обговорення законопроекту ЄС готова перейти до наступного етапу процесу – обговорення з Європейською комісією та окремими державами-членами.

Виступаючи перед голосуванням, Драгош Тудораче, один із євопарламентарів, сказав: «Це делікатна угода. Але це пакет, який, на мою думку, дає щось кожному, хто брав участь у цих переговорах… Наші суспільства очікують, що ми зробимо щось рішуче щодо штучного інтелекту та його впливу на їхнє життя. Досить увімкнути телевізор… протягом останніх двох-трьох місяців, і кожного дня ви бачите, наскільки це стає важливим. для громадян».

Інструменти штучного інтелекту будуть класифіковані відповідно до передбачуваного рівня ризику від низького до неприйнятного. Уряди та компанії, які використовують ці інструменти, матимуть різні зобов’язання залежно від рівня ризику.

Депутат Європарламенту від Німеччини Свенья Хан заявила, що парламентарям «вдалося знайти компроміс, який би пропорційно регулював ШІ, захищав громадянські права та стимулював інновації та економіку».

Під час голосування депутати Європарламенту погодилися заборонити використання розпізнавання облич у громадських місцях, інтелектуальних інструментів поліцейського контролю та запровадити нові заходи прозорості для генеративних AI-програм, таких як ChatGPT OpenAI.

Законопроект буде винесено на пленарне голосування Європейського парламенту в червні. Після того, як усі умови будуть остаточно визначені, і законопроект стане законом, буде пільговий період близько двох років, щоб дозволити зацікавленим сторонам виконати його положення.

«Це голосування є важливою віхою в регулюванні штучного інтелекту та чітким сигналом парламенту про те, що фундаментальні права мають бути наріжним каменем цього», — стверджує депутат Кім ван Спаррентак. «штучний інтелект має служити людям, суспільству та навколишньому середовищу, а не навпаки».

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що у США почали вивчати регулювання штучного інтелекту.