Заборонити TikTok: чому в Україні планують обмежити доступ до соцмережі
19 лютого 2021
19.02.2021

Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба підтримав заборону в Україні соцмереж, які не мають механізмів контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема йдеться мова про Tik Tok.

Про це повідомляє УНН.

«Однозначно, я за заборону таких деструктивних мереж, тому що вони неконтрольовані, і питання контролю піднімалось. Але це має робити провайдер — власник Tik Tok має так само, як у Facebook чи Youtube, контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивного контенту. Цього, як раз, у Tik Tok і немає», — зазначив омбудсмен.

Микола Кулеба пояснив, що відповідна практика на сьогодні є і в інших країнах, наприклад у США чи в Італії. Проте встановити заборону Tik Tok на законодавчому рівні може парламент.

«Хтось має подати законопроєкт. Я не маю таких повноважень подавати, тому тут має хтось з парламенту подати законопроєкт. Якщо парламент підтримає, то ця мережа в Україні може бути заборонена», — пояснив омбудсмен.

Що було раніше?

16 лютого у ліцеї Боярки дві семикласниці отруїлися препаратом «Дротаверин», одна дівчинка загинула, інша — госпіталізована. Наступного дня подібна ситуація повторилася з двома ученицями в школі Умані.

У коментарі Громадському правоохоронці повідомили, що учениці «надивилися відео в TikTok на кшталт: "Випий 40 таблеток і подивись, що буде"».

Раніше повідомлялось, що з 1 січня 2022 року, відповідно до Закону України «Про електронні комунікації», заборонять масові електронні розсилки без згоди отримувачів.