Заборонити російські кіно та музику на час війни — у ВР зареєстрували новий законопроєкт
13 квітня 2022
13.04.2022

11 квітня депутати з фракцій «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Голос» та групи «Партія “За майбутнє”» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7273 про внесення змін до законодавства України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах та заборони відтворення російської музичної продукції.

«Російські фільми та музика несуть ядовиті програми поведінки, отруєні цінності, та садистські меседжі. По-іншому не можна пояснити поведінку недолюдків-окупантів, які виросли під впливом цієї культури та влаштували звірські розстріли мирних громадян та мародерства в наших містах. У зв’язку з цим вважаємо, що необхідно назавжди припинити трансляцію російських серіалів та фільмів, крім того вилучити зі свого ефіру музику російського походження», — йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

У документі пропонують запровадити квоту 50% замість встановлених 35% на українські пісні в ефірі радіостанцій і телеканалів та заборонити відтворення російських аудіовізуальних творів до завершення війни РФ проти України.

У разі ухвалення закону обмеження стосуватиметься відтворення аудіовізуальних творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора:

  • на радіо;
  • на телебаченні;
  • в розважальних закладах;
  • громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників);
  • в закладах освіти, закладах культури та відпочинку;
  • готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах;
  • громадському просторі.

Наразі законопроєкт №7273 надано для ознайомлення. Він опрацьовується в комітеті.

Як повідомлялося раніше, 9 квітня компанія Google заблокувала YouTube-канал Держдуми Росії у зв’язку із застосуванням санкцій та правилами стосовно обмеження експорту.