РНБО заблокувала телеканали Віктора Медведчука
3 лютого 2021
3.02.2021

Президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО ввести п’ятирічні санкції проти Тараса Козака, депутата «Опозиційна платформа – За життя» ввечері 2 лютого. Також регуляції блокують роботу компаній «112», NewsOne і ZIK, якими депутат володіє.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Провайдери почали відключати канали. Міністерство культури та інформаційної політики направило прохання заблокувати сторінки каналів також на Youtube.

Підставою для введення санкцій проти Тараса Козака та пов'язаних з ним юридичних осіб стало розслідування, проведене спецслужбами України. Встановили, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій, сприяють фінансуванню тероризму, написали ZN.UA.

За словами Детектор медіа, телеканали Медведчука ніколи не були вільними. Місцеві ведучі працювали на інтереси «Опозиційної платформи — За життя», що дослівно визнавали в ефірі. «Я працюю над тим, щоб максимальні електоральні успіхи здобула «Опозиційна платформа — За життя», — В’ячеслав Піховшек, журналіст NewsOne. Крім того, канали «будь-що власне українське дискредитували».

На думку Валентина Коваля, першого заступника голови Національної ради з питань телерадіомовлення, це рішення назрівало давно і є важливим інструментом протидії пропаганді: «Наші спроби (більше 20 за минулий рік) зупинити цей потік дезінформації та маніпулювання «зависли» в судах на роки. Нарешті РНБО врегулювала питання безпеки держави таким чином».

Співробітники каналів та члени партії називають регуляцію порушенням свободи слова.

«РНБО за надуманим приводом заборонила діяльність телеканалів медіахолдингу «Новини», – прокоментували ситуацію на сайті «112.UA». «Ми продовжимо говорити правду громадянам України».

Скріншот коментаря «112.UA».

«Наш президент остаточно перетворився на диктатора», – написав на своїй Facebook-сторінці Вадим Рабінович, співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя».

Скріншот допису Вадима Рабіновича на Facebook

Нагадуємо, що раніше ІМІ склав рейтинг якісних українських онлайн-медіа.